Kup książkę [edytuj książkę]

Zapowiedziane szczęście

Styczeń 1940 roku. Rodzi się chłopiec w „czepku” co ma dać mu w życiu szczęście i powodzenie. Uzdolniony, zaczyna szkołę od II klasy. Ambitny, dominuje w środowisku. Niebezpieczne przypadki m.in.: na krach lodowych, duszenie się w komórce, topienie się w jeziorze, zamarzanie po załamaniu się lodu, zabawy z niewybuchami itp. Rozumie potrzebę nauki. Dalej technikum – wstydliwa akcja, porażenie prądem, sukcesy sportowe. Perypetie po maturze. Studia, jedna wpadka, ale też pomyślne zdarzenia. Wakacyjne przygody, m.in. – polowania z bratem. Euforia – tytuł mgr inż. Pierwsza praca i małżeństwo. Własne mieszkanie i kaskaderskie popisy na balkonach. Przygody z kolejnymi samochodami – zimowe zdarzenie, brawurowa jazda, wybuch silnika, drzemka w czasie jazdy. Szczęśliwe wygrane pieniężne. Atrakcyjne wyjazdy delegacyjne. Emerytura, „licho nie śpi” i zaskakujące, dolegliwe ataki, ale także wizjonerskie sukcesy.
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Przecież miałem mieć w życiu szczęście i powodzenie, a właśnie byłem już od dawna na drodze, żeby to osiągnąć, szczebel po szczeblu, sięgać coraz wyżej i osiągnąć swój szczyt."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 21 VII 2017 (ponad 3 lat temu)
0 0


"Duch puszczy”, „Ostatni Mohikanin”, „Nad Juksą”, „Trzy opowiadania”, „Zew krwi”, „Stara baśń”, „Historia żółtej ciżemki” czy nawet „Cichy Don” i „Martwe dusze” oraz inne, to wszystko stanowiło dla mnie tematy do przeżywania, mimo że przecież nie wszystko tak naprawdę rozumiałem. Ta pasja towarzyszy mi przez całe życie, chociaż ze zmieniającym się natężeniem z uwagi na naukę a później pracę, ale zainteresowanie, bardziej wybiórczą literaturą powróciło teraz, gdy już jestem na emeryturze."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 21 VII 2017 (ponad 3 lat temu)
0 0


"Dopiero po wielu latach i usamodzielnieniu się zrozumiałem, jak wartościowe były te nabyte sprawności, które ułatwiały mi życie, szczególnie w internacie, a potem w akademiku."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 21 VII 2017 (ponad 3 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2017
ISBN: 978-83-7900-790-5
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
21 VII 2017 (ponad 3 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają