Kup książkę [edytuj książkę]

Nić Ariadny

Nić Ariadny to kłębek nici, który Ariadna – córka króla Krety, Minosa – podarowała Tezeuszowi, aby ten mógł wydostać się z labiryntu Minotaura. Stąd właśnie pochodzi związek frazeologiczny ,,nić Ariadny” oznaczający, w powszechnym użyciu, nieoczekiwaną pomoc, wybrnięcie z jakiejś sytuacji, wybawienie oparte na czymś błyskotliwym pomyśle. Lidia Tasarz, odwołując się właśnie do tej historii w tytule swojej książki, stworzyła własną opowieść, w której Tezeuszem jest Monika (Agata?) Palmer. Główną bohaterkę dzieła poznajemy na samym początku, kiedy budzi się leżąc w szpitalnym łóżku. Jak się tu znalazła? I dlaczego? Kim są ludzie wokół niej? Kim jest ona sama...? Właściwie ani czytelnik, ani główna bohaterka już na początku lektury nie wiedzą nic o sobie. Brzmi intrygująco, prawda? ,,Nić Ariadny” to niezwykle ciekawa i zasługująca na uznanie opowieść o szukaniu prawdy, podążaniu po nitce do kłębka. Szybka akcja, nieoczekiwane zwroty akcji i melancholijne retrospekcje sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem, będąc wciąż zaskoczonym. Na uwagę zasługuje fakt, że autorka zdecydowała się oddać głos bohaterom, których wykreowała. Narracja pierwszoosobowa jest tutaj kluczowa – dzięki niej możemy poznać emocje postaci, wejść w ich skórę, przeżywać razem z nimi wszystko to, co opisuje Lidia Tasarz. ,,Nić Ariadny” to propozycja dla tych, którzy lubią historie nie do końca oczywiste, zaskakujące i niejednoznaczne. Czy razem z Moniką czytelnik odnajdzie w niej siebie?

Patronat nad książką objęli: Halmanowa, Poligon domowy, Wielbicielka Książek, Recenzje Agi, Bookendorfina, Tomsochacki.com,

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Zawsze na szkoleniach nam powtarzano i ja to samo powtarzałem swoim adeptom, że nie ma mowy o związkach i uczuciach między agentami. Miłość i ukochane osoby, to najsłabszy punkt każdego agenta. Punkt, który w pierwszej kolejności wykorzysta nasz wróg, jeśli będzie chciał nas złamać."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 21 VII 2017 (ponad 4 lat temu)
+1 0


"Wiem już na pewno, że moje dotychczasowe życie nie było zwykłe i nudne. Obawiam się, że mogło być nawet niebezpieczne. Co gorsze, chyba nadal takie jest. Czy w tej chwili grozi mi jakieś niebezpieczeństwo? Czy może to ja komuś zagrażam?"
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 21 VII 2017 (ponad 4 lat temu)
+1 0


"Tak długo broniłam się przed miłością. Dopiero teraz, kiedy kolejny raz przekonałam się, jak ulotne i kruche może być nasze życie, jak niewiele potrzeba, żeby znów wszystko stracić, zrozumiałam, jak bardzo potrzebuję miłości. Jak bardzo chcę kochać i być kochana. Zrozumiałam, że nie mam prawa odtrącać tego, co naprawdę nadaje sens ludzkiemu życiu. Nie wolno mi odtrącać miłości. Nie wolno mi krzywdzić siebie samej."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 21 VII 2017 (ponad 4 lat temu)
+1 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2017
ISBN: 978-83-7900-761-5
Ocena: 5.5
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
21 VII 2017 (ponad 4 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają