Kup książkę [edytuj książkę]

Ciemny las

Wyobraź sobie wszechświat jako las pełen nieznanych drapieżników. Żeby przetrwać, trzeba pozostać niezauważonym – każda cywilizacja, która się ujawni, zginie.

Ziemia właśnie się ujawniła. Drapieżcy nadciągają.

Mieszkańcy Ziemi nie mogą otrząsnąć się z szoku po odkryciu, że za czterysta lat czeka ich inwazja kosmitów. Ruch na rzecz Ziemskiej Trisolaris został pokonany, ale obcy dzięki sofonom mają dostęp do wszystkich gromadzonych przez ludzi informacji. Tylko to, co się dzieje w ludzkich umysłach, pozostaje przed nimi ukryte. Staje się to bodźcem dla stworzenia programu Wpatrujących się w Ścianę, opracowania tajnych strategii, niemożliwych do rozszyfrowania zarówno dla Trisolarian, jak i dla Ziemian.


Trylogia Wspomnienie o przeszłości Ziemi

1. Problem trzech ciał
2. Ciemny las
3. Koniec śmierci

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"- Nic poważnego? - Luo szeroko otworzył szeroko przekrwione oczy. - Jestem do szaleństwa zakochany w fikcyjnej postaci z powieści, którą sam stworzyłem. [...]
- Ma pan wrażenie, że obiekty uczuć wszystkich innych osób istnieją naprawdę?
- Czy to w ogóle podlega dyskusji?
- Oczywiście. U większości ludzi osoba, którą kochają, istnieje tylko w ich wyobraźni. Przedmiotem ich miłości nie jest rzeczywista kobieta czy mężczyzna, lecz jej czy jego obraz, który sobie stworzyli. W rzeczywistości dana osoba jest tylko matrycą do stworzenia wymarzonej kochanki czy kochanka. W końcu stwierdzają, że wyśniona kochanka czy kochanek różni się od tej matrycy. Jeśli potrafią zaakceptować te różnice mogą być razem. Jeśli nie, rozstają się z nią czy z nim."
Dodał: Smokoniarka Dodano: 26 III 2018 (ponad 3 lat temu)
0 0


"Za sprawą lekkich drgań samolotu odnosił wrażenie, że leży w kołysce [...] wyobraził sobie kołyszących go rodziców i zadał sobie pytanie: Czy od dnia, gdy opuściłeś kołyskę, zatroszczyłeś się kiedykolwiek o kogoś poza nimi? Czy zrobiłeś w swoim sercu trochę miejsca dla kogoś innego?"
Dodał: Smokoniarka Dodano: 26 III 2018 (ponad 3 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Rebis
Rok wydania: 2017
ISBN: 9788380620506
Ocena: 5.5
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Miravelle
25 VI 2017 (ponad 4 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają