Kup książkę [edytuj książkę]

DOLINA MGIEŁ. Cz I. „Droga Wojownika"

Droga Wojownika to pierwsza część trylogii fantasy pt. Dolina Mgieł. Książka napisana jest w sposób nieszablonowy, jednak docierający do czytelnika w samo sedno. Zawiera w sobie wiele wątków, podtekstów, mądrości życiowych, które dotknęły niejednego z nas - realnych ludzi.
Droga Wojownika to swoista podróż przez życie, zakamarki osobowości, decyzje, wybory, to wszystko, co znajduje się w każdym człowieku. To wszystko zostało skrzętnie wplecione w losy postaci - do szpiku kości przesiąkniętych mistycyzmem. Typowa dla niego rzeczywistość
poza-materialna i pozazmysłowa jest jedynie typowym i niezbędnym (w fantasy) elementem baśni, która kryje w sobie głębsze dno. Ukaże się ono każdemu, kto po nią sięgnie. Mimo, iż wszystkie postaci są fikcyjne, każdy czytelnik znajdzie podobieństwa osób ze swojego najbliższego otoczenia. Sposób bycia, cechy charakteru, zachowania, lub nawet sposób rozumowania znajomych - rozpozna w bohaterach, których w tej książce nie brakuje. Jak przystało na ten rodzaj gatunku, jest rodzaj bajki, przez którą prowadzi nas kilkunastoletni wojownik obdarzony zdolnościami, o których każdy mógłby jedynie pomarzy
. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co skrywa mgła, jakie niewiarygodne postaci czają się za plecami, to jest to książka dla Ciebie. Bohaterowie tej powieści poddawani są ciągłym próbom walcząc z bestiami, strzygami, nieziemskimi dziwadłami oraz ze swoimi słabościami. Błąkając się po mrocznych labiryntach z kości, magicznych lasach i podwodnych krainach uczą się przyjaźni, zrozumienia i tolerancji. Podążając wraz z nimi stopniowo ukazuje się nam główne przesłanie, po którym docieramy do sensu życia.
Nie będę opisywał, co zawiera książka. Jeśli masz ochotę przeczytaj ją. Jeśli masz w sobie pęd do puszczania wodzy wyobraźni poczujesz się jak jeden z bohaterów. Jeśli blokujesz w sobie tę przyjemność, zasmakujesz jej czytając Dolinę Mgieł.
R.D. Carpenter


[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2017
ISBN: 978-83-8119-051-0
Ocena: 4
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: czytacz40
23 VI 2017 (rok temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają