Kup książkę [edytuj książkę]

Dworce chaosu

Info

tyt. oryg.: The Courts of Chaos
tłum.: Piotr W. Cholewa
str.: 144

okładka: miękka
wydanie: I

cykl: Kroniki Amberu
tom 5

Opis

Oberon przed śmiercią przekazuje za pośrednictwem Dary ważną wiadomość. Wysyła też swego syna, księcia Corwina, aby powstrzymał Chaos, który zagraża nie tylko Amberowi, ale i wszystkim cieniom. Rozpoczyna się wyścig z burzą nadciągającą z północy i niosącą zagładę. Corwin uzbrojony w Klejnot zmaga się z licznymi przeciwnościami, starając się jednocześnie dowiedzieć, kto z jego rodzeństwa okazał się zdrajcą. Usiłuje również wykreślić nowy Wzorzec, aby w ten sposób powstrzymać niebezpieczeństwo grożące ze strony Dworców Chaosu. Chociaż ginie główny przeciwnik, walka nie jest jeszcze rozstrzygnięta. Na arenie zmagań pojawiają się nowi bohaterowie…


Z cyklu :

Kroniki Corwina
1. Dziewięciu książąt Amberu
2. Karabiny Avalonu
3. Znak jednorożca
4. Ręka Oberona
5. Dworce chaosu
Kroniki Merlina
6. Atuty zguby
7. Krew Amberu
8. Znak chaosu
9. Rycerz Cieni
10. Książę chaosu

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Rozumiesz, wykluwamy się i dryfujemy po powierzchni zdarzeń. Czasami odnosimy wrażenie, że mamy realny wpływ na wypadki, a to powoduje, że zaczynamy się starać. To poważny błąd, gdyż wtedy budzą się pragnienia i kreują fałszywe ego. Tymczasem powinno wystarczy samo istnienie. Prowadzi to do kolejnych pragnień i starać, i tak wpadasz w pułapkę. (...) Należy się skoncentrować wyłącznie na Absolucie. Nauczyć się ignorować miraże, iluzje i fałszywe poczucie tożsamości, które izoluje jednostkę jako pseudowyspę świadomości."
Dodał: Kasumi Dodano: 17 IX 2014 (ponad 4 lat temu)
0 0


"W mojej opinii, ego istnieje jako stan pośredni pomiędzy racjonalizmem i egzystencją odruchów. Ale wymazywanie go jest ucieczką. Jeśli przychodzisz z Absolutu, z tego samokasującego się Wszystkiego, to dlaczego chcesz wracać? Czy tak sobą gardzisz, że lękasz się luster? Postaraj się może, by ta wyprawa warta było twego czasu. Rozwijaj się. Ucz. Żyj. Jeśli wysłano cię w podróż, to czemu chcesz ją przerwać i jak najszybciej wrócić do punktu wyjścia? A może ten twój Absolut popełnił błąd, wysyłając kogoś twojego kalibru? Przyznaj, że istnieje taka możliwość i na tym zakończmy."
Dodał: Kasumi Dodano: 17 IX 2014 (ponad 4 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Rok wydania: 2001
ISBN: 83-7150-967-7
Ocena: 5
Liczba głosów: 12
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Brianne
07 IX 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają