Kup książkę [edytuj książkę]

Plebejka

Jest rok 1959. Haruko, młodziutka dziewczyna z dobrego domu, wychodzi za mąż za księcia Japonii. Jako pierwsza kobieta spoza arystokracji wchodzi tym samym do tajemniczej, niemal całkowicie zamkniętej i najdłużej panującej rodziny monarszej na świecie. Od samego początku jest kontrolowana na każdym kroku przez okrutną, podejrzliwą cesarzową, a dwór interesuje się jedynie jej zdolnością do wydania na świat następcy cesarskiego tronu. Gdy wreszcie rodzi syna, doznaje załamania nerwowego i traci mowę. Nie chcąc jednak dać się stłamsić cesarskim biurokratom, trwa w swoim oporze.

Nawet nie przypuszcza, że trzydzieści lat później, sama będąc cesarzową, odegra decydującą rolę w przekonaniu kolejnej młodej kobiety – wschodzącej gwiazdy japońskiej dyplomacji – do przyjęcia oświadczyn swojego syna, następcy tronu. Nie przypuszcza też, jak dramatyczne i tragiczne konsekwencje zrodzi jej decyzja.

Fascynująca, wzruszająca i zaskakująca zarazem opowieść o oderwanej od rzeczywistości i brutalnie kontrolowanej egzystencji, to historia skomplikowanych stosunków między dwoma osamotnionymi kobietami, które – choć są na oczach wszystkich – naprawdę znajdują zrozumienie tylko u siebie nawzajem. John Burnham Schwartz stworzył z precyzją znakomitego gawędziarza kolejną doskonałą powieść.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Ale życie to nie echo , bezustannie przywracające nam przeszłość , tak byśmy mogli w jej zacierających wariacjach doczytywać się raz po raz znaczeń , których mimo woli pragniemy."
Dodał: Cana Dodano: 10 I 2014 (ponad 4 lat temu)
0 0


"- Tyle jest słów. - odparłam z wahaniem.
- I żadne nie brzmi głośniej niż inne ?
- Niektóre brzmią aż za głośno. Krzyczą. Ogłuszają mnie. A inne ... Inne są jedynie szeptem. Sama je ledwie słyszę. Być może w ogóle nic nie znaczą"
Dodał: Cana Dodano: 05 I 2014 (ponad 4 lat temu)
0 0


"Odnosiłam wrażenie , że wkraczam na karty bajki dla dzieci , choć bez kojącej świadomości , że mogę zamknąć książkę , gdy okaże się zbyt przerażająca , gdy las nagle ożyje"
Dodał: Cana Dodano: 05 I 2014 (ponad 4 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Sonia Draga
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-7508-135-0
Ocena: 4.33
Liczba głosów: 3
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: ShimRei
07 IX 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają