Kup książkę [edytuj książkę]

Światło i mrok

Głównymi bohaterami „Światła i mroku” są młodzi małżonkowie, trzydziestoletni Tsuda Yoshio i o siedem lat młodsza Onobu. Mieszkają we dwoje w Tokio, a że rodzice obojga na stałe przebywają w Kyoto, oboje wychowywali się z dala od domu rodzinnego, przy czym relacje rodzinne i towarzyskie bohaterów przekładają się na dość złożoną sieć wzajemnych zależności, sympatii i antypatii.

Akcja rozgrywa się na przestrzeni niecałych dwóch tygodni z życia Yoshio i Onobu, przy czym wydarzenia śledzimy na przemian z jego i z jej perspektywy. Już w pierwszym odcinku (powieść publikowana była w gazecie codziennej) dowiadujemy się, iż Tsuda jest chory, w następnym – że przed Onobu była w jego życiu jeszcze inna kobieta, Wraz z zasygnalizowanymi w odcinku siódmym problemami finansowymi motywy te tworzą całość wątków, przeplatających się aż do końca książki i stanowiących punkt wyjścia spotkań i rozmów między postaciami – lwią część powieści stanowią dialogi, w których bohaterowie nagminnie okłamują się i zwodzą, raz starając się utrzymać grę pozorów, raz zepchnąć rozmówcę na określone tory.
http://www.psychoskok.pl/ksiazki/swiatlo-i-mrok

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Na tym wreszcie wyczerpały się sztormy i konflikty, jakie zaszły między młodym małżeństwem tego chłodnego wieczora. Na ten moment się rozstali."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 09 XII 2016 (rok temu)
0 0


"Dla Onobu, której rodzice mieszkali daleko stąd, ta kobieta była jedyną w całym Tokio krewną, do której mogłaby się zwrócić: Mąż to chyba nic innego jak tylko gąbka istniejąca jedynie po to, by wysysać miłość swojej żony..."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 09 XII 2016 (rok temu)
0 0


"Czyniąc jeszcze jeden cyniczny krok w głąb, zaczął wręcz powątpiewać, czy naprawdę są małżeństwem. Idąc za tym, niecodziennie zabrzmiało dla niego ich stwierdzenie, że wstali dziś wcześnie, zatem wybrali się na spacer po kąpieli a przed śniadaniem. Tsuda, gryząc w zębach wykałaczkę, wciąż stał w tym samym miejscu i choć obserwował ich z pewnej odległości, dobrze słyszał ich rozmowę z urzędnikiem."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 09 XII 2016 (rok temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2016
ISBN: 978-83-7900-651-9
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
09 XII 2016 (rok temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają