Kup książkę [edytuj książkę]

Jerozolima. Miasto Boga

„Jerozolima. Miasto Boga" nie jest zwykłym przewodnikiem, który z łatwością spotkamy we wszystkich większych księgarniach. To książka łącząca ze sobą elementy reportażu, wywiadu, dokumentu. Opatrzona znakomitymi zdjęciami przenosi nas do stolicy Izraela, w którym świat arabski miesza się z żydowskim, a żydowski z chrześcijańskim. Poznając „Jerozolimę. Miasto Boga" dowiemy się m.in. dlaczego Żydzi przestrzegają koszerności, dlaczego religijne Żydówki golą głowy, jakimi samochodami jeżdżą Izraelczycy, jak przyrządzić smaczną szakszukę, czym jest mezuza, po czym poznać żonatego Żyda, ile wydamy na żywności, jeśli przez jakiś czas zamieszkamy w Jerozolimie? Książka porusza także wiele kontrowersyjnych tematów jak: homoseksualizm czy prostytucja. „Jerozolima. Miasto Boga" obala również stereotypy i pokazuje, jak różne i nieprzewidywalne potrafi być życie w Izraelu.
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Wahamy się. Znowu pytamy o cenę. Arab w końcu podchodzi do nas bliżej, klepie po ramieniu i mówi: „Dla ciebie zrobię zniżkę, a w prezencie dorzucę mały różaniec. Wtedy myślimy: „Super! Kupię sandały po okazyjnej cenie i jeszcze gratisowo dostanę różaniec. Ale mam dziś szczęście. Faktycznie. Szczęście dopisuje, ale chyba... Arabowi."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 21 X 2016 (ponad 3 lat temu)
0 0


"Odwiedzając Izrael, a w szczególności Jerozolimę, nie wypada nie zobaczyć prawdziwego bazaru, na którym kupimy... wszystko. Tak, wszystko. To wcale nie żart! Jeżeli będziemy chcieli nabyć typową pamiątkę z naszego pobytu w Jerozolimie, to znajdziemy ją bez trudu."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 21 X 2016 (ponad 3 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2016
ISBN: 978-83-7900-690-8
Ocena: 5
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
21 X 2016 (ponad 3 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają