Kup książkę [edytuj książkę]

Piotrek w Watykanie

Nietuzinkowa książka zrodzona z wielkiej miłości do sztuki i klasycznych wartości: prawdy, dobra i piękna.

Mimo że przewodnik jest napisany głównie z myślą o starszych czytelnikach – nastolatkach i dorosłych – autorka zachęca rodziców do czytania go również swoim najmłodszym dzieciom. W książce znajduje się wiele ciekawych zadań do wykonania, które pomogą dzieciom utrwalić wiedzę, skłonią je do dalszego zgłębiania zagadnienia oraz oswoją ze sztuką poprzez gry i zabawy.

Po tym niezwykłym miejscu, jakim jest najmniejsze państwo na świecie – Watykan, oprowadza nastoletni Piotrek, który wraz z rodzicami mieszka w Rzymie. Piotrek to erudyta, którego pasją jest historia kultury europejskiej, jej tradycja i sztuka. Opowiada wiele ciekawych historii, w prosty sposób przekazuje istotne fakty. Zachęca młodych turystów do poznawania wraz z nim tego niesamowitego świata.

Książka zawiera 52 kolorowe strony z tekstem i rysunkami, zadaniami do rozwiązania i elementami do wycięcia oraz 2 strony z puzzlami. Oprawa twarda, format 21 x 21 cm.

Autorka książki, Edyta Gawryś, na co dzień działa na rzecz Polonii we Włoszech. Redaktor naczelna polsko-włoskiego radiowego portalu internetowego oraz nauczycielka w polskiej szkole w Bolonii.

Ilustracje do książki wykonała Maja Lulek.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 14 XI 2016, 15:13:50 (ponad 4 lat temu)
0 0
"Autorka „Piotrka w Watykanie” – Edyta Gawryś, od wielu lat mieszkająca i pracująca w Bolonii, redaktor naczelna Radia Klik – portalu internetowego dedykowanego włoskiej Polonii, oddała w ręce czytelników niezwykle praktyczny przewodnik po tym najmniejszym państwie świata. Choć książka ta liczy sobie zaledwie 52 strony, wypełniona jest po brzegi informacjami, które z pewnością pomogą niejednemu z was, i przede wszystkim dzieciom, odkryć piękno i tajemnice tego najważniejszego dla chrześcijan miejsca, oraz sprawią, że zapragniecie sami zobaczyć na własne oczy wszystko to, o czym autorka napisała na kartach książki."

Pełna recenzja dostępna na moim blogu. Zapraszam: http://magicznyswiatksiazki.pl/piotrek-w-watykanie-edyta-gaw...
Oceniam książkę na: 5.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Ekwita
Rok wydania: 2015
ISBN: 9788394177003
Ocena: 5
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: awiola
28 II 2016 (ponad 5 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają