Kup książkę [edytuj książkę]

Nietykalni

Większość znanych mi celników żyje i utrzymuje się głównie z korupcji, stanowiącej trzon ich dochodów. Jednak każdy z nich jest wyłącznie maleńkim trybikiem w finansowej manufakturze, nastawionej na produkcję w skali przemysłowej, w systemie akordowym, lewej kasy.

Nawet najgorszy z nagorszych - wulgarny cham, pijak, skorumpowany gorzej niż matka korupcji, opłacając należycie swojego kierownika pozostaje fachowcem wysokiej klasy, o przykładnym morale, niedoścignionym celniczym wzorem. Ideałem.

Zmuszony jestem również przyznać, że pozwoliłem sobie na niewielką dawkę świadomego fałszu. Jaskrawość opisanych w książce zdarzeń została przeze mnie celowo stłumiona, gdyż ich prawdziwy blask, mógłby okazać się czytelnikowi wręcz niewiarygodny lub zbyt przytłaczający. Między innymi z tego też powodu nie całą moją wiedzę postanowiłem wykorzystać i opisać, działając w tym zakresie ostrożnie i wybiórczo.

Książka oparta jest na najbliższych mi i najbardziej osobistych doświadczeniach. Jednym z moich zamiarów było ukazanie na tle losów Kamila, obrazu pracy celników, widzianej zza kulis, oczami samego celnika. Bez upiększania. Kogoś, kto spędził w tym środowisku ponad dwadzieścia lat pracy, doświadczając na własnej skórze zaprzedania się i ulegania słabości ludzkiej natury. Brutalnie rozprawiając się z osobistą filozofią życia, gubiąc po drodze wartości moralne i etyczne.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: GDW
Rok wydania: 2005
ISBN: 83-89412-60-8
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: ticket
29 VIII 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają