Kup książkę [edytuj książkę]

Vernon Subutex. Tom 1

Vernon Subutex zostaje wyrzucony na bruk, z jedną walizką. W poszukiwaniu dachu nad głową błąka się po mieszkaniach bliższych i dalszych znajomych, byłych kochanek i zupełnie przypadkowych osób. Tymczasem zwartość walizki Vernona budzi niepokój kilku wpływowych osób…
Powieść Despentes jest jak lustro odbijające współczesny Paryż i jego mieszkańców: od producentów telewizyjnych, bogatych mieszczan, politycznych i religijnych radykałów po emigrantów, przestępców, narkomanów i byłe gwiazdy porno. Autorka skanuje społeczeństwo balansujące na krawędzi śmierci.
Vernon Subutex to przejmujący dreszczem obraz świata, który stworzyliśmy, w którym żyjemy i który coraz mniej nadaje się do życia.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Pierwszy rok był euforyczny. Życie często rozgrywa się w dwóch setach: najpierw cię usypia, dając ci złudzenie, że nad wszystkim panujesz, a w drugiej części meczu, gdy widzi że już jesteś rozluźniony i bezbronny, przypuszcza kolejny atak i niszczy cię do szczętu."
Dodał: VanillaEssa Dodano: 05 XII 2016 (ponad 5 lat temu)
0 0


"Alex zyskał wielu przyjaciół w swoim środowisku VIP-ów. Był jednak przekonany, że jego prawdziwe życie zatrzymało się w chwili, kiedy odniósł sukces. Vernon często próbował mu wykazać, że to stan umysłu: około trzydziestki wszystko zaczyna tracić blask, czy ma się marną pracę, czy jest się megagwiazdą, dla nikogo sytuacja nie zmienia się na lepsze. Różnica polega na tym, że ci, którzy nie wsiadają do pociągu sukcesu, nie dostają w zamian żadnej rekompensaty."
Dodał: VanillaEssa Dodano: 05 XII 2016 (ponad 5 lat temu)
0 0


"Ale pojawił się Facebook i to pokolenie trzydziestolatków składa się z zamkniętych w sobie psychopatów na granicy obłędu. Ambicja w stanie surowym, bez jakiejkolwiek troski o to, czy jest uprawniona"
Dodał: VanillaEssa Dodano: 05 XII 2016 (ponad 5 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Otwarte
Rok wydania: 2016
ISBN: 9788326822173
Ocena: 5.5
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Miravelle
28 XII 2015 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają