Kup książkę [edytuj książkę]

Mniej niż nic

Zgodnie z koreańskimi zwyczajami lepiej umrzeć niż nosić piętno hańby. Elizabeth Kim, dziecko Koreanki i amerykańskiego żołnierza, bękart, a w dodatku dziewczynka, całe życie płaciła za swe 'haniebne' pochodzenie. Jako małe dziecko patrzyła, jak dziadek i wuj dokonują 'honorowego zabójstwa' jej matki. Póżniej z powodu swych kręconych włosów i jasnych oczu znosiła nienawiść całej wioski. Podrzucona do sierocińca, myślała, że zdarzył się cud, gdy zaadoptował ją amerykański pastor. Szybko okazało się, że był to dopiero początek udręki...Dziś Elizabeth jest dziennikarką, mieszka w Kalifornii. O swym życiu opowiada prosto i prawie bez emocji - jej przejmujące wspomnienia nie potrzebują innego języka.
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"W tym samym czasie zaczęłam oglądać swoje zdjęcia z dzieciństwa - zdjęcia, które ukrywałam przez wiele lat. Zawsze nienawidziłam tamtego dziecka i czułam do niego pogardę. Nauczyłam się kochać dziewczynkę o poważnej twarzy z tych fotografii, która straciła matkę, straciła jedyne poczucie bezpieczeństwa, żyła jak więzień w sierocińcu, a potem, gdy dorosła, była systematycznie maltretowana. Poprosiłam ją o wybaczenie za moją poprzednią oziębłość i za to, że opuściłam ją tak jak wszyscy inni"
Dodał: DianaDelryn Dodano: 18 IX 2010 (ponad 8 lat temu)
0 0


"Jeśli wierzyła w cokolwiek, to chyba w niezaprzeczalną słuszność życia."
Dodał: DianaDelryn Dodano: 18 IX 2010 (ponad 8 lat temu)
0 0


"Życie jest stworzone z dziesięciu tysięcy radości i dziesięciu tysięcy smutków, a każde z nich to kamień na drodze prowadzącej do wiecznego spokoju."
Dodał: DianaDelryn Dodano: 18 IX 2010 (ponad 8 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2002
ISBN: 83-7311-320-7
Ocena: 5.62
Liczba głosów: 4
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: ViconiaDeVir
28 VIII 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają