Kup książkę [edytuj książkę]

Buntowniczka z pustyni

Bardziej wybuchowa niż proch strzelniczy!

Bezkresne piaski pustyni przemierzają tajemnicze bestie, w których żyłach płynie czysty ogień. Krążą pogłoski, że istnieją jeszcze takie miejsca, w których dżiny wciąż parają się czarami. Lud Miraji coraz mocniej występuje przeciwko tyranii Sułtana. Każda noc pośród wydm pełna jest niebezpieczeństw i magii. Jednak osada Dustwalk nie jest ani magiczna, ani mistyczna – to zabita deskami dziura, którą nastoletnia Amani pragnie opuścić przy najbliższej okazji.

Buntowniczka wierzy, że dzięki talentowi w posługiwaniu się bronią, uda jej się uciec spod opieki despotycznego wuja. Podczas zawodów strzeleckich poznaje Jina – tajemniczego i przystojnego cudzoziemca, który może jej pomóc w realizacji planów. Amani nie przepuszcza jednak, że jedna, ryzykowana decyzja, sprawi, że będzie musiała uciekać przed armią Sułtana, ramię w ramię ze zbiegiem oskarżonym o zdradę stanu.


Cykl Buntowniczka z pustyni


0.5 Opowieści z piasku i morza
1. Buntowniczka z pustyni
2. Zdrajca tronu
3. Duchy rebelii

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"- Dlaczego więc walczysz za ten kraj, jeśli nie czynisz tego dla niego? Za kraj, którego nie rozumiesz i masz mu za złe, że zabrał ci rodzinę...
- Masz rację - przerwał mi. - Nigdy nie rozumiałem tego kraju. Nigdy nie rozumiałem, dlaczego Ahmed postanowił wszystko rzucić i przenieść się tutaj. Dopóki cię nie poznałem.
[...]
- Ty jesteś tym krajem, Amani - mówił ciszej. - Bardziej żywa niż cokolwiek innego. Cała z ognia i prochu strzelniczego, zawsze z jednym palcem na cynglu."
Dodał: Katia Dodano: 25 IX 2017 (ponad 4 lat temu)
0 0


"- Jesteś urodzoną kłamczuchą. - Wciąż nieznacznie się uśmiechał. - Jak na kogoś, kto nie kłamie.
- Dużo ćwiczyłam. - Cały czas trzymał moją dłoń. Opuściłam rękę i podniosłam wzrok. Wtedy dopiero zobaczyłam czerwoną plamę na jego białej koszuli i przypomniałam sobie krew na ladzie.
- Odwróć się. - Wciągnęłam powietrze przez zęby. Miał zakrwawione całe plecy. - Nie chciałabym cię martwić - powiedziałam, starając się nie okazywać niepokoju - ale nie wiem, czy zauważyłeś, że zostałeś postrzelony?
- Ach. - Przyjrzałam mu się dokładniej i zauważyłam, że ściska ladę, żeby utrzymać się w pionie. - Prawie o tym zapomniałem."
Dodał: Katia Dodano: 25 IX 2017 (ponad 4 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Rok wydania: 2017
ISBN: 9788379766611
Ocena: 4.78
Liczba głosów: 7
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Sanai
24 XI 2015 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają