Kup książkę [edytuj książkę]

Błędny krąg

Kolejna przygoda egzorcysty Felixa Castora. Felix Castor umie sobie radzić z umarłymi. To żywi go wkurzają...

Po sprawie ducha z Archiwum Bonningtona Castor, uwierzywszy, że dzięki swym zdolnościom może jednak zdziałać coś dobrego (oczywiście "dobro" w kontaktach z nieumarłymi to pojęcie względne) powraca niechętnie do praktykowania egzorcyzmów. Lecz jego przyjaciel Rafi nadal pozostaje opętany, sukkub Ajulutsikael (dla przyjaciół Juliet) wciąż technicznie ma kontrakt na jego życie, a on sam jest ciągle - nie bójmy się tego słowa - biedny jak mysz kościelna.

Konsultacje dla lokalnej policji pomagają opędzić najpilniejsze wydatki, ale by choć w części zapełnić dziurę w budżecie Castor potrzebuje dużego, prywatnego zlecenia. Tego własnie potrzebuje - ponieważ jednak jego stosunki z Losem są delikatnie mówiąc chłodne, dostaje pozornie błahą sprawę zaginionego ducha, która powoli, lecz nieuchronnie wciąga jego i jego najbliższych w sam środek złowieszczego spisku, zmierzającego do wywołania jednego z najgroźniejszych demonów piekieł.

A kiedy w tym samym raporcie policyjnym pojawiają się sataniści, krwawe ofiary, skradzione duchy i nawiedzone kościoły, z pewnością widnieje też w nim nazwisko Felix Castor...


Cykl: Felix Castor
Tom: 1 - Mój własny diabeł
Tom: 2 - Błędny krąg
Tom: 3 - Przebierańcy
Tom: 4 - Krew nie woda
Tom: 5 - Nazwanie Bestii

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 01 IX 2010, 20:33:54 (ponad 8 lat temu)
0 0
Szczerze powiem, że takie klimaty nie są dla mnie. Ale książka leżała na półce i leżała to ją przeczytałam. Nie wiem jaką ona ma wartość dla fanów gatunku (a jestem bardzo ciekawa), ale mi na swój dziwnie pokręcony sposób się podobała. Zresztą jest to jeden z niewielu 'pamiętników' (że tak nazwę pierwszoosobową narrację), który mnie nie odrzucał. Jakaś taka lekka ta książka była i nie trzeba było specjalnie skupiać się na tym o co chodzi, bo wszystko było klarowanie wyłożone. Powiem tak... jak komuś się nudzi to może przeczytać, ale zmuszać nie będę.
A i proszę o podzielenie się swoimi wrażeniami
Oceniam książkę na: 4.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: MAG
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-7480-103-4
Ocena: 4.86
Liczba głosów: 11
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Sanai
28 VIII 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają