Kup książkę [edytuj książkę]

Epopeja. Legendy fantasy

Ceniony redaktor John Joseph Adams przedstawia szesnaście opowiadań najbardziej znanych autorów współczesnej epickiej fantastyki. Jedna z pięciu najlepszych antologii fantastyki 2013 roku, znalazła się w finale World Fantasy Award!

Kraina znalazła się w niebezpieczeństwie. Prorocy przepowiadają upadek imperiów, nadejście mocarnych wojowników. Wielkie bestie budzą się w czeluściach ziemi, w głębinach mórz. Gromadzą się armie, pojawiają się bogowie. Świat legnie w gruzach.

Epicka fantasy to pełne rozmachu, barwne historie. Od starożytnych mitów o stworzeniu życia i sag o wyprawach herosów po współczesne bestsellery, są to opowieści, które wyrażają nasze najgłębsze nadzieje i lęki, kreują światy tak bogate, że chcemy nieustannie do nich powracać, sławią odwagę i przyjaźń, przeciwstawiając je siłom bezwzględnego zła.

W tej antologii ceniony redaktor John Joseph Adams przedstawia szesnaście opowiadań najbardziej znanych autorów współczesnej epickiej fantastyki, m.in. Ursuli K. Le Guin, Tada Williamsa, Orsona Scotta Carda, Patricka Rothfussa, Michaela Moorcocka, Paola Bacigalupiego, Brandona Sandersona i Trudi Canavan. Powróć do krain, które pokochałeś, i odkryj nowe magiczne światy. Zwycięstwo nad ciemnością nie zawsze jest pewne, ale na pewno przeżyjesz wielką przygodę.

Jedna z pięciu najlepszych antologii fantastyki 2013 roku, znalazła się w finale World Fantasy Award.
Doskonały przegląd epickiej fantasy w najlepszym wydaniu. - "Library Journal"

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 01 X 2015, 19:48:41 (ponad 3 lat temu)
0 0
Skończywszy już czytać ten zbiór mogę w pełni stwierdzić, że jest to zróżnicowany zbiór, znajdzie się tu trochę słabszych opowiadań, ale mimo tego jest to zbiór bardzo dobry, ciekawy, a przede wszystkim świetnie zredagowany.

1. "Powrót do domu" Robin Hobb - 8/10
Historia o wygnańcach, którzy próbują przetrwać na nieznanych ziemiach. Narracja od początku wprowadza w stan niepokoju. Niektóre fragmenty mnie nudziły, szczególnie początki, ale im dalej tym ciekawej. Zakończenie świetnie, pióro również.
2. "Zaklęcie rozwiązania" Ursula K. Le Guin - 8/10
Bardzo dobre opowiadanie, bardzo krótkie, ale mimo tego minimalizmu znajdziemy tam to, co najważniejsze i najcenniejsze.
3. "Człowiek z płomieni" Tad Williams - 7/10
Dobrze napisane, bardzo szybko się czytało. Od początku zostałam zaciekawiona, bowiem już w pierwszych akapitach mamy zapowiedź pasjonującej historii. Może aż tak pasjonująca nie była, ale warta uwagi na pewno.
4. "Gdy kręci się koło" Aliette de Bodard - 7/10
Intrygujące, orientalne i ciekawe. Zapadło mi w pamięć.
5. "Alchemik" Paolo Bacigalup - 8/10
Świetne opowiadanie, o magii, której używanie ma swoje konsekwencja, przez to właśnie jest surowo zakazana. Co do wykonania - przyzwoite, bez porywów. Mimo tego to jedno z opowiadań, które najbardziej mi się podobały. Przede wszystkim genialny pomysł, największy plus.
6. "Magia piasku" Orson Scott Card - 5/10
Nie porwało mnie, choć miało swoje lepsze momenty. Nawet nie wiem, co napisać, gdyż nie wiele pamiętam z tej historii. Te słowa muszą wystarczyć.
7. "Droga do Levinshir" Patrick Rothfuss - 8/10
Jedno z lepszych opowiadań. Bardzo interesujące. Już pierwsze akapity mnie zaciekawiły i porwały dalej. Czytałam z ogromnym wyczekiwaniem i zapragnęłam bliżej poznać przedstawiony świat i bohatera.
8. "Rysn" Brandon Sanderson - 6/10
Zaledwie kilka stron, a tak dużo powiedziane o wykreowanym świecie. Mimo wszystko dla mnie stanowczo za mało. Było intrygujące, ale pozostało mi tylko obejść się smakiem.
9. "Gdy bogowie się śmieją" Michael Moorcock - 4/10
Dla mnie w większości nudne, walki nie były porywające, zarówno jak tajemnica i cel wędrówki bohaterów.
10. "Matka całej Rusi" Melanie Rawn - 4/10
Kolejne opowiadanie, z którego niewiele pamiętam. Nie było porywające, raczej nudnawe dla mnie. Chociaż początek był ciekawy.
11. "Brzegiem rzeki śmierci" Kate Elliot - 4/10
Opowiada o brutalnej kulturze plemiennej. Ale okropnie nudne, nie potrafiłam wciągnąć się absolutnie.
12. "Oddany sługa" Mary Robinette Kowal - 8/10
Dobrze napisane, od początku intryguje, do końca towarzyszy nam tajemnica i niepokój. Świetny pomysł na całość i żałowałam, że historia była taka krótka.
13. "Narkomanta" N.K. Jemisin - 6/10
Pomysł świetny, pióro bardzo dobre. Dla mnie całość wypadła dobrze, bez porywów, ale na dobrym poziomie.
14. "Konflikt trwa w pamięci" Carrie Vaughn - 6/10
Przyzwoite, o ciemnościach dręczących umysł. Całkiem dobre, ale nie było niczego zaskakującego.
15. "Szalony uczeń" Trudi Canavan - 6/10
Opowiadanie znane mi jest z innego zbioru. Dobre, ciekawe. Nic więcej.
16. "Inny" Juliet Marillier - 7/10
Dobre, ale nie porywające. Świetny pomysł, zakończenie mi się podobało, ale wykonanie raczej średnie. Mimo wszystko ode mnie siedem gwiazdek za pomysł.

Cały zbiór oceniam na dobry. Warto przeczytać dla tych kilku perełek. Zostałam na tyle zaintrygowana, że zamierzam sięgnąć po niektóre powieści autorów. Polecam
Oceniam książkę na: 4.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Rebis
Rok wydania: 2015
ISBN: 9788378185437
Ocena: 4
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Zaaraza
01 X 2015 (ponad 3 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają