Kup książkę [edytuj książkę]

Wiśniowy sad

Wydanie zawiera dwa utwory Czechowa:

WIŚNIOWY SAD

Tematyką utworu jest rozpad dawnych gniazd szlacheckich i degeneracja ziemiaństwa. Treścią dramatu są dzieje wdowy Raniewskiej, jej brata Gajewa i ich najbliższego otoczenia. Raniewska po śmierci syna wyjechała za granicę z kochankiem, który ją porzucił i okradł. Obecnie wraz z córką Anią wraca do rodzinnego majątku, w którym rezyduje Gajew - jej brat. Majątek jest zadłużony, a jedyny sposób na wyjście z długów to rozparcelowanie starego wiśniowego sadu.

OŚWIADCZYNY

Humoreska sceniczna pt. "Oświadczyny" jest doskonałą satyrą na życie prowincji rosyjskiej z końca XIX w. Życie zamknięte w maleńkim kółeczku spraw osobistych i drobnych kłopotów domowych, jest opisane z komizmem zniewalającym, któremu niepodobna się oprzeć.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 01 X 2015, 18:56:34 (ponad 3 lat temu)
0 0
"Wiśniowy sad" - 7/10

Utwór momentami dla mnie nudny, ale większość bardzo ciekawa. Przedstawia rozpad szlachty, ale przede wszystkich dzieje wdowy Raniewskiej i osób w jej otoczeniu. Przedstawione postacie nie mają zbyt wielkiego wpływu na swój los, nie potrafili podjąć konkretnej decyzji, na co właśnie Czechow zwraca szczególną uwagę. Początkom towarzyszy normalna atmosfera, a im dalej można wyczuć narastający niepokój. Koniec końców zostajemy z uczuciem niepewności, niepokoju. Bez rozwiązania na przedstawione problemy. Polecam, to naprawdę ciekawy utwór.

"Oświadczyny" - 7/10

To bardzo krótki komediowy utwór, który czyta się bardzo szybko. Lekki, przyjemny i bardzo zabawny. Naprawdę śmiałam się głośno. Dobrze, że byłam sama Polecam, lekkie, z humorem, po mistrzowsku napisane.
Oceniam książkę na: 4.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Hachette
Rok wydania: 2015
ISBN: 9788328204102
Ocena: 4.5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Zaaraza
01 X 2015 (ponad 3 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają