Kup książkę [edytuj książkę]

Jeżynowe wino

Bohaterem jest Jay Mackintosh, pisarz i romantyk, który w swej twórczości i wyobraźni powraca wciąż do lat dzieciństwa. Za sprawą pułapki pamięci świat ten okazuje się bardziej kuszący, niż był w rzeczywistości. Kiedy pod wpływem impulsu Jay kupuje posiadłość we francuskiej wiosce Lansquet - wraz z duchami przeszłości pojawiają się nowe pokusy. Szczególnie intryguje go postać nie utrzymującej z nikim kontaktów pięknej sąsiadki, która najwyraźniej skrywa za drewnianymi okiennicami straszliwe tajemnice. W życie Jaya powraca też magia, którą próbował przywołać przez wiele, wiele lat. Za wszystko trzeba jednak zapłacić swoją cenę.
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Każda butelka to delikatny aro-mat innych czasów, innych miejsc; każda - od najbardziej plebejskiego Liebfraumilch do ary-stokratycznego Veuve Clicquot rocznik 1945 - jest pokornym cudem. Magią dnia powsze-dniego, jak zwykł mawiać Joe. Transmutacją podstawowego, organicznego surowca w tkankę, z której utkane są marzenia. Alchemią dla laika."
Dodał: Miravelle Dodano: 24 V 2012 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Wino krzyczy, peroruje bombastycznie, szepcze łagodnie i słodko. Opowiada o wielkich sprawach, cudownych planach, tragicznej miłości i straszliwej zdradzie. Zaśmiewa się do nieprzytomności. Cicho chichocze pod nosem. Szlocha w konfrontacji z własnym odbiciem. Przywraca do życia dawno minione gorące, letnie mie-siące i wspomnienia, o których najlepiej byłoby zapomnieć. Każda butelka to delikatny aro-mat innych czasów, innych miejsc (...)"
Dodał: Miravelle Dodano: 24 V 2012 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Wino jest obdarzone mową. Przecież każdy o tym wie. Wystarczy rozejrzeć się wokół. Spytać wyroczni na rogu ulicy; nieproszonego gościa na przyjęciu weselnym; świętego szaleńca."
Dodał: Miravelle Dodano: 24 V 2012 (ponad 6 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2001
ISBN: 83-7255-904-X
Ocena: 4.7
Liczba głosów: 5
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: vicious
25 VIII 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają