Kup książkę [edytuj książkę]

Sektor 24. Bunt przeciw Ziemi

Książka "Sektor 24 Bunt przeciw Ziemi" (Science-Fiction) jest debiutem młodego autora, studenta piątego roku na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Bohaterami książki są zwykli, młodzi ludzie, którzy w skutek niezwykłych zdarzeń dochodzą do niezwykłych pozycji.

Fabuła książki przedstawia wizję polityczną, technologiczną i ekonomiczną naszego świata, za 1800 lat.

Co czeka nas za 1800 lat? Gdzie podzieje się wciąż rosnąca liczba ludzi i do czego doprowadzi postępująca hiperurbanizacja?

Ziemskie imperia kosmokolonialne trzymają na smyczy swoje planety - kolonie nie tylko dla międzynarodowego prestiżu i bogactwa. Dla przeżycia. Przeludniona Stara Ziemia już nie jest w stanie sama się wyżywić. W 2014 roku ten scenariusz jest dla nas tak niesamowity jak myśl o zasiedlaniu dzikiej ameryki w czasach wypraw za ocean Krzysztofa Kolumba.

Jak oczyma Ziemianina wygląda zasiedlanie nowych planet? Czy zbuntowani koloniści mogą wygrać wyścig po nowy ląd? Co zrobisz, gdy natkniesz się na rasę ludzi idealnych? Czy dasz sobie wmówić, że urodzisz się dopiero za 400 lat w miejscu, o którego istnieniu nie miałeś pojęcia?

Książka ta pozwoli Ci wyjść poza ramy naszego myślenia, spojrzeć na cały ziemski chaos z drugiej strony, wznieść się ponad codzienność i obserwować ją z leżaka na stepach planety Sektora 24.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Z początku pilnowano, aby ludzie przylatujący na nowo zasiedloną Hark 6 nie przebywali na niej zbyt długo. Lekarze ustanawiali czasy bezpieczeństwa. Ale czasy bezpieczeństwa, czyli potrzeba częstej wymiany załogi na planecie, były kosztowne dla mafii. Początkowe ograniczenie czasu przebywania na Hark 6 do roku czasu przeszło w dwa lata, potem w trzy… Po jakimś czasie okazało się, że osoby wracające z Hark 6 na zwyczajnie doświetlone planety przez wiele lat, nie raz do końca życia, cierpiały na światłowstręt i szybko dostawały oparzeń słonecznych."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 17 VIII 2015 (ponad 4 lat temu)
0 0


"Na ścianie salonu wisiał antyczny zegar elektroniczny, wyświetlający godziny na ekranie ciekłokrystalicznym. Było to prawdopodobnie jedyne urządzenie w tym domu nie podłączone do Systemu Sterowania Domem ani do sieci. Zasilany był własną, osobną baterią. Na ekranie migały rytmicznie cyfry: „00:00”, dając znać o tym, że i tu nastąpiła przerwa w zasilaniu.
- Chyba nie myślisz, że to jakiś atak, co? – tym razem osobą, która podrzuciła niestandardową myśl do rozmowy, został Stay (i to z resztą właśnie on miał tendencje do stawiania nieprawdopodobnych przypuszczeń nie przemyślawszy ich wcześniej)."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 17 VIII 2015 (ponad 4 lat temu)
0 0


"Na każdej z planet, absolutnie każdej, proklamowano konstytucje. Rozumie pan zagrożenie, jakie niesie to dla szesnastu miliardów mieszkańców naszej Federacji?
- Przerwany handel, braki surowcowe – Thomas myślał na bieżąco – zapchane rynki zbytu wyrobów wysoko przetworzonych, kryzys globalny, bunty społeczne i próby obalenia aktualnego rządu. Spadek jakości życia..."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 17 VIII 2015 (ponad 4 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Poligraf
Rok wydania: 2014
ISBN: 9788378562542
Ocena: 4.5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
17 VIII 2015 (ponad 4 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają