Kup książkę [edytuj książkę]

7 Kobiet Mafii

Kiedy Zaren Mammon przyjmuje zadanie od swojego szefa – bossa mafii – nie spodziewa się, że wywróci ono jego życie do góry nogami. Ma on odebrać drobnym złodziejaszkom skradzioną przez nich walizkę, w której znajdują się cenne dla mafiosa dokumenty. Zadanie z pozoru błahe, gdyby nie fakt, że dziwne zbiegi okoliczności sprawiają, że Zaren staje się uczestnikiem najbardziej absurdalnych jak do tej pory sytuacji w życiu. Poznaje córkę szefa – zadziorną i przekorną Angelę, która uwielbia robić ojcu na złość. W swoim szefie zaś widzi guru, którego polecenia wykonuje bez mrugnięcia okiem. Sprawa zaczyna się komplikować, kiedy szef wydaje polecenie odzyskania walizki, a w posiadaniu klucza do niej jest właśnie nieokrzesana Angela. Spotkanie tych dwojga nie wróży nic dobrego, tym bardziej, że dziewczyna – wychowana od małego w mafijnej rodzinie – także łatwo się nie poddaje. Co wyniknie z ich poznania – przeczytasz w powieści Mateusza Wieczorka „7 Kobiet Mafii”. Zagmatwana intryga, wartka akcja, zabawne dialogi, momentami nawet czarny humor – wszystko to znajdziesz na kartach książki, którą czyta się jednym tchem. Nie bez znaczenia pozostaje również tytuł powieści – kim są owe kobiety? Czy pełnią jakąś istotną rolę?
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Pozostający ciągle za cofającym się kolegą bandzior oblał się potem. Skamieniał. Przez jego głowę przetaczała się jedna myśl. Już po nas! Kiedy organizowali ten skok, nie brali pod uwagę tego, że mogą natknąć się tu na szefa lokalnej mafii. To miała być prosta akcja. Obrabowanie kasy dworcowej zaraz po minięciu popołudniowych godzin szczytu plus do tego napiwek w postaci fantów zebranych od tej garstki ludzi oczekujących na swój pociąg. Było to o tyle proste, że dworce nie posiadały żadnej ochrony czy alarmu. Ta dwójka zawsze wybierała właśnie takie miejsca swoich napadów. Oczywiście utarg nie był tak duży, jak gdyby obrabowali bank, ale i ryzyko było znikome. Aż do tej chwili..."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 17 VIII 2015 (ponad 4 lat temu)
0 0


"Od tamtego czasu na własną rękę zaczął badać chorobę, która szerzyła się w tym mieście. Diagnoza była piekielnie prosta: Malcolm Seth. Nikt z jego kolegów nie interesował się tą osobistością. Nikt nie chciał poprowadzić śledztwa w jego sprawie. I ostatecznie nikt nie wiedział, że robi to Durum. Udało mu się zebrać informacje na temat zaginięcia siedmiu kobiet, które miały styczność z szefem lokalnego syndykatu zbrodni. Jego cztery żony oraz trzy inne kobiety. Zniknęły w tajemniczych okolicznościach lub przydarzały im się niezwykłe wypadki. Jednak Durum nie dał się zwieść pozorom i odkrył, jeśli nie całą, to przynajmniej część prawdy o szefie mafii. Kiedy zebrał wystarczającą ilość informacji zdolną pogrążyć mafioso, rozpoczął poszukiwanie osoby, która mogła by te informacje potwierdzić lub podsunąć mu dowód popełnienia zbrodni. I jak zawsze w takich sytuacjach bywa, Durum zaczął od szukania wrogów Malcolma Setha. A to nie było proste, bo większość jego wrogów kończyło egzystencję na tym stanowisku zaraz po tym, jak się na nim znalazło."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 17 VIII 2015 (ponad 4 lat temu)
0 0


"Na swój własny, specyficzny sposób, lokal wydawał się bardzo oryginalny i stylowy. Nie pamiętam, abym kiedykolwiek widział taki wcześniej. Dominowały w nim ciemne barwy czerwieni i bordo. Wokół dość obszernego pomieszczenia na ścianach wisiały wyciskające łzy z oczu neony z markami i nazwami Bóg jedyny wie czego. Wytężając wzrok, po tym jak przyzwyczaił się już do panującego tu półmroku, zauważyłem również wiszące tu i ówdzie stare plakaty filmowe. Pozujące pod tytułami, roznegliżowane kobiety oraz ich rysowane, sztucznie ponętne miny sugerowały, z jakim gatunkiem dziesiątej muzy mamy do czynienia. Czytając tytuły i przerzucając wzrok z jednego plakatu na drugi, zauważyłem jedyną piękną rzecz w tej spelunie. Była nią elegancka, oryginalna szafa grająca na winylowe płyty, która wciąż działała."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 17 VIII 2015 (ponad 4 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 17 VIII 2015, 11:49:02 (ponad 4 lat temu)
0 0
„7 kobiet mafii” to historia w której odnaleźć można elementy fantasy, kryminału, thrillera a przede wszystkim czarnej komedii. Ta zabójcza mieszanka odmierzona w idealnych proporcjach zabierze Was w świat pełen kontrastów oraz nieprzewidywalnych zwrotów akcji.

Czując nadchodzący kres swych dni, wcielenie diabła na ziemi, Malcolm Seth postanawia rozliczyć się ze światem. Spisuje swoją biografię, zamyka ją w walizce a kluczyk do niej podarowuje córce na osiemnaste urodziny prosząc by po jego śmierci zajrzała do niej i sama go oceniła. Kiedy jednak walizka znika w tajemniczych okolicznościach rozpoczyna się tragikomiczny wyścig toczony spiętrzoną falą absurdu…
Oceniam książkę na: 4.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2015
ISBN: 978-83-7900-393-8
Ocena: 4.5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
17 VIII 2015 (ponad 4 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają