Kup książkę [edytuj książkę]

Moja Praca Emigruje do Indii. A wszystko, co dostałem, to ta marna książka

Czy zastanawialiście się, jaki los spotkał programistów w Stanach Zjednoczonych? Nie? A może jednak powinniście, bo zmiany, jakie tam nastąpiły w ciągu ostatnich lat, nieuchronnie przyjdą do nas. Lepiej zawczasu się na nie przygotować, aby nie dać się im zaskoczyć, tkwiąc cały czas z nosem tylko przy monitorze.

Dlaczego w USA w pewnym momencie zaczęto uważać, że zawód programisty jest tam skazany na wyginięcie? Chad Fowler, wykorzystując swoje bogate i różnorodne doświadczenia zarówno programisty, jak i menedżera czy kierownika zagranicznych zespołów (m.in. w Indiach), ale także - co może okazać się dla informatyków zaskakująco bliskie - saksofonisty jazzowego, pomoże Wam przygotować się na przeobrażenia rynkowe. Pomoże Wam zadbać o Wasz rozwój zawodowy tak, aby wyprzedzać te zmiany i aby świadomie dokonywać istotnych wyborów mających na niego wpływ, nie pozwalając, aby rządził nim przypadek. Autor przekonująco pokazuje, że w dzisiejszych czasach samo programowanie już nie wystarcza, a informatycy muszą brać pod uwagę także inne czynniki związane z sytuacją na rynku, a także w ich firmie. Dobre, a nawet świetne porozumiewanie się z samym komputerem, to stanowczo za mało, ponieważ równie ważna (a może nawet i ważniejsza!) jest umiejętność porozumiewania się z szefem, współpracownikami czy klientami. Jest to język, który może okazać się znacznie potrzebniejszy niż jakikolwiek język programowania, który opanowaliście.

Książka Chada Fowlera pozwoli Wam zrozumieć, w jaki sposób najlepiej zainwestować w siebie samych i swoje umiejętności. Proponuje on spojrzeć na własną karierę zawodową jak na biznes, w którym trzeba nieustannie podejmować decyzje dotyczące rodzaju prowadzonej działalności, sposobu inwestowania w swój produkt, ciągłego rozwijania go i reklamowania. Pokazuje ponadto, jak sprawić, aby Wasza praca była ciekawa i efektywna oraz jak ją kontrolować i planować. I nie robi tego tylko w sposób czysto teoretyczny, zarzucając czytelnika pustymi hasłami, ale podaje konkretne praktyczne rady, które możecie - i nawet powinniście - wykorzystywać każdego dnia. Jako bystry obserwator Fowler przygląda się zawodowi programisty od strony psychologii pracy, zaskakując często trafnością i oryginalnością swoich spostrzeżeń. W dodatku potrafi je przekazać w sposób ciekawy, ubarwiając swoją książkę interesującymi anegdotami zaczerpniętymi np. z jego doświadczenia jako muzyka czy programisty w Indiach. Będziecie zdumieni, ile możecie nauczyć się praktycznych rzeczy z jego opowieści o pułapce na południowoindyjskie małpy, o Hindusie nożyczkami obcinającym trawę czy też o graniu w zespołach jazzowych.

Moja praca emigruje do Indii jest książką, która ukazuje, jak odnaleźć się w dzisiejszej sytuacji rozproszonych środowisk pracy, kiedy miejsca pracy wędrują z jednego końca świata na drugi. Jeśli jeszcze nie wiecie, co to jest offshoring, pomoże Wam ona zrozumieć mechanizmy przenoszenia części działalności firmy do innych krajów oraz jak sprawić, aby przyniosło to Wam korzyść. Chad Fowler prezentuje na podstawie własnych doświadczeń różne punkty widzenia - zarówno firm z państw o wysokich kosztach pracy (USA), jak i niskich (Indie). Dzięki temu, że wskazuje, jak obie strony mogą skorzystać z offshoringu, jego książka dla polskiego czytelnika pozostanie długo aktualna ze względu na kierunek zachodzących w Polsce zmian. Jest to więc książka, do której będziecie często wracać.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: -
Rok wydania: 2007
ISBN: 978-83-924603-1-2
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Artur
22 VIII 2009 (ponad 11 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają