Kup książkę [edytuj książkę]

Brunatne sekrety

Kiedy dziennikarz śledczy – Andrzej Nowak – wpada na trop, który pozwoliłby mu na napisanie wstrząsającego artykułu do gazety, w której pracuje – nie waha się ani chwili. Choć zdaje sobie sprawę z tego, że może przez to stracić życie – czyni dziennikarski obowiązek, jakim jest rzetelne ujawnienie prawdy. By powiązać artykuł z grupą przestępczą i z umoczonymi w mafijnym biznesie „ludźmi z góry” – prosi o pomoc dawnego kolegę z lat szkolnych, który od lat mieszka i pracuje w Berlinie jako policjant. Wspólnymi siłami starają się rozbić gang, który działa nie tylko w Polsce, ale również w Niemczech. Oprócz sprawy zawodowej połączyła ich również sprawa z przeszłości. Dzięki dotarciu do dawnego porucznika, który był dowódcą poligonu w Kamińsku, przenoszą się w czasy II wojny światowej i odkrywają niesamowite historie. Czy po tyle latach prawda może już ujrzeć światło dzienne? Wszystkiego dowiesz się, czytając wciągającą i niesamowicie ciekawą powieść Dariusza Krzywdzińskiego „Brunatne sekrety”.
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Z moich wspomnień, pamiętasz, że my żołnierze września, zachowaliśmy wiele tajemnic, których nie ujawniliśmy nawet już w wolnej Polsce. Nie pora to wyjawiać teraz, dlaczego."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 19 VI 2015 (ponad 3 lat temu)
0 0


"Odłożył list na biurko, spojrzał na zdjęcie dziadka stojące na komodzie. Tyle tajemnic krył ten człowiek. Kiedyś podczas uroczystości rodzinnej spytał go, czemu po wojnie nie został w wojsku, był przecież oficerem. Niechętnie wytłumaczył, co było powodem, ale wiedziałem, że to właśnie lata wojny go zmieniły. Po wojnie został nauczycielem matematyki, przed światem skrył się niedaleko Karpacza, na ziemiach wówczas nazwanych odzyskanymi. Ojciec poszedł w jego ślady i został wykładowcą na wrocławskiej uczelni."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 19 VI 2015 (ponad 3 lat temu)
0 0


"Niedaleko, w Dzikowie, znajdował się zamek, w którego podziemiach były wydrążone tajemne przejścia. Podczas wojny rozbudowano je i prawdopodobnie połączono ze sztolniami pod górą Pareżczyńską. Osobiście uważam, że w wydrążonym tunelu, do którego prowadziły tory, znajdował się skład amunicji, podobne rozwiązania znajdowały się na Helu. Niedaleko jest mały lasek, gdzie znajdują się ruiny magazynu na amunicję, obecnie niższe kondygnacje obiektu, położone poniżej warstw ziemi, są zalane wodą, ale z mojej wiedzy wnioskuję, że oba obiekty były połączone tunelem."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 19 VI 2015 (ponad 3 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2015
ISBN: 978-83-7900-374-7
Ocena: 4.5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
19 VI 2015 (ponad 3 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają