Kup książkę [edytuj książkę]

Dzieciństwo? Czyli byłam molestowana seksualnie

Wiele osób kojarzy dzieciństwo z czasem radości, swobody, swawoli. Wielu przypominają się czułe i opiekuńcze ramiona rodziców, które otaczały dziecko, kiedy działa mu się krzywda. Niestety są i tacy, którzy nie mają takich wspomnień. Dzieciństwo kojarzy im się z koszmarem, do którego nie chcą powracać, a w marzeniach snują fantazje na temat wyimaginowanych, kochających rodziców, którzy otaczają je kokonem bezpieczeństwa. Bohaterka książki „Dzieciństwo?” również ma takie marzenia – choć wie, że nigdy się nie spełnią. Jest ofiarą molestowania seksualnego, którego doświadczyła już w wielu dwunastu lat. Niewiarygodna historia tej młodej dziewczyny sprawia, że czytając tę książkę, nie sposób nie uronić łzy wzruszenia i sprzeciwu wobec takich zachowań. Wspomnienia zawarte w książce są swoistą autoterapią dla autorki – czytelnika zaś uświadamiają, że nie powinien przymykać na takie zdarzenia oczu, bo być może właśnie za ścianą jego mieszkania dzieją się podobne rzeczy. Jedynym pozytywem wypływającym z lektury jest fakt, że bohaterka znalazła w sobie siłę, by walczyć i przetrwać. By podnieść się i opowiedzieć swoją historię. Historię dzieciństwa, które nie było usłane różami.
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Tylko walka prowadzi do zwycięstwa... Często musi być ona bolesna."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 19 VI 2015 (ponad 5 lat temu)
0 0


"Pamiętasz? Zbliżały się te dni, ten czas, do którego odliczałam godziny, minuty a nawet sekundy. Chciałam opuścić ten świat, by móc być wśród tych, z którymi czuję się dobrze – być wśród przyjaciół, którzy niestety mieszkają daleko ode mnie. Ale ta więź jest tak silna…, że nic jej nie rozerwie, taką mam nadzieję. Może uda mi się poznać nowych ludzi? Właściwie poznaje ich ciągle, nie umiem bez tego żyć… nowe kontakty są mi potrzebne, one nadają inny obraz mojemu życiu… Dzięki nim ma więcej kolorów i brzmień."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 19 VI 2015 (ponad 5 lat temu)
0 0


"Najważniejsze jest dla mnie to, że poczułam siłę mówiącą: Nie muszę być najlepsza na świecie, ale mogę być najlepsza dla świata. Więc na co jeszcze czekam? Czas działać! Realizować się... realizować plan swojego serca... potrzeby własnego serca... własne potrzeby, nikogo innego.
To uczucie jest bardzo silne – indywidualne, niepowtarzalne, znane wyłącznie mnie... tej, która przeżyła nieprzeżywalne."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 19 VI 2015 (ponad 5 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 19 VI 2015, 12:33:59 (ponad 5 lat temu)
0 0
Chciałabym nie pamiętać, chciałabym zapomnieć… chciałabym… tak bardzo bym chciała, żeby to nie miało miejsca w moim życiu… żeby się nie wydarzyło, zniknęło i już nigdy nie wróciło.
Oceniam książkę na: 4.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2015
ISBN: 978-83-7900-378-5
Ocena: 4.5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
19 VI 2015 (ponad 5 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają