Kup książkę [edytuj książkę]

Hotel Finna

Ponad 80 lat po śmierci Jamesa Joyce`a niezależny badacz Danis Rose odnalazł w archiwum pisarza dziesięć niepublikowanych, wyjątkowych historii, opracował i wydał w zbiorze opatrzonym tytułem "Hotel Finna".

James Joyce był niewątpliwie jednym z najwybitniejszych pisarzy XX wieku. Jego unikatowy styl pisania i myślenia, to, w jaki sposób przedstawiał świat, zapewniły mu rzesze wielbicieli, a dzieła takie, jak "Portret artysty z czasów młodości" czy "Ulisses", wciąż prowokują historyków i teoretyków literatury do refleksji. Jednak nie wszystkie dzieła Joyce`a ujrzały światło dzienne - w tym dziesięć wyjątkowych historii składających się na "Hotel Finna".

Ten zbiór szkiców literackich stanowi etap przejściowy między "Ulissesem" a ostatnią powieścią irlandzkiego pisarza, "Finneganów trenem". Pobrzmiewają tu echa najważniejszych wydarzeń w historii Irlandii od ponad millenium, a wśród bohaterów odnaleźć można m.in. znanego z "Finneganów trenu" H.C. Earwickera. Niepublikowane nigdy wcześniej szkice można zatem czytać zarówno jako samodzielne i oryginalne utwory, dzięki którym czytelnik zanurza się w historii, lecz również jako wstęp do "Finneganów trenu", ostatniej powieści Joyce`a, będącej jego opus magnum. Wszystko to czyni z "Hotelu Finna" dzieło bez wątpienia warte uwagi, zwłaszcza dla miłośników twórczości wielkiego irlandzkiego pisarza. "Hotel Finna" to świadectwo jego procesu twórczego oraz jedno z najważniejszych odkryć literackich ostatnich lat.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: WAB
Rok wydania: 2015
ISBN: 978-83-280-0927-1
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Sanai
01 V 2015 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają