Kup książkę [edytuj książkę]

Sześć przeszkód

Po piętnastych urodzinach Nili, jej idealne życie zmienia się, niestety na gorsze. Z sierocińca ucieka chłopak dziewczyny, Daniel Markowski. Od dnia zaginięcia nie kontaktuje się z nią przez siedem miesięcy, nic więc dziwnego, że dziewczyna cierpi. Jednak, gdy dostaje list od tajemniczego Damiana Dunaja, który prosi nastolatkę o rozwiązanie sześciu zagadek, w jej sercu budzi się nadzieja. Bez wahania podejmuje się wyzwania, a pomaga jej przyjaciółka – Kamila i poznany przy rozszyfrowywaniu jednej z zagadek Piotr Dunaj.
W tle tej detektywistycznej przygody mamy całą mapę problemów współczesnych nastolatków: Pierwsze miłości i bolesne zawody z nimi związane, pierwsze doświadczenia z alkoholem, rywalizację i walkę nastoletniego dobra ze złem, w końcu przyjaźń wystawioną na próbę. Ale jest też w przekazie tej książki dużo wiary w czystą miłość.
Dzisiejszy rynek książki dla młodzieży zalewany jest literaturą, w której roi się od demonów i tym podobnych istot. Po przeciwnej stronie stoi „Sześć przeszkód” Patrycji Balcerzak.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Słysząc te słowa, pełne trwogi i przerażenia, zaśmiałam się w duszy. Z wolna zaczynałam odzyskiwać świadomość. Otworzyłam powoli oczy i ujrzałam przed sobą przystojną, przestraszoną twarz Dunaja."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 28 IV 2015 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Niechlujny mąż szybko odwrócił głowę w naszą stronę, jakby usłyszał jakieś zaklęcie.
– O Danielu, mówisz? Co chcecie wiedzieć?
– Wiedzą państwo może, gdzie on teraz jest? – zaczęłam nieśmiało. – Sądząc po waszej reakcji, znali go państwo... w jego aktach przeczytałam...
– Czy go znaliśmy? – przerwał mi Markowski – mało tego! Ten szatan rządził w naszym domu aż pięć lat! Aż w końcu nam zwiał, piekielne nasienie... Mówiłem żonie, że to nie będzie to samo, co z NASZYM Danielem, ale ona nie słuchała...
– Przestań! – jego żona pochyliła głowę i potrząsnęła nią z niedowierzaniem. – Nie mów im tego! Wiesz dobrze, że...
– Cicho! Niech mają, jak chcą wiedzieć! I tak już wszyscy dokoła węszą! Jakby myśleli, że coś zrobiliśmy... ale ja mam tego dość. Koniec z tym całym teatrzykiem."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 28 IV 2015 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Mimo że przywitała mnie w oschły sposób, przy pożegnaniu starała się zachowywać niczym moja druga matka. Gdy po raz ostatni ściskałam jej dłoń, szepnęła: dziękuję ci, co uświadomiło mi, jak wiele ta wizyta znaczyła dla nas obu."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 28 IV 2015 (ponad 6 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2015
ISBN: 978-83-7900-370-9
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
28 IV 2015 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają