Kup książkę [edytuj książkę]

Lisek, Pilot i Mały Książę – kolejnych 10 lat

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jakie były dalsze losy Małego Księcia, Liska i Pilota?! Pewnie niedosyt ten czuło wielu wielbicieli pióra Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Na rynku wydawniczym pojawiała się właśnie kontynuacja przygód trójki przyjaciół znanych ze szkolnej lektury „Mały Książę”. I nie jest to oczywiście książka Exupéry’ego, ale polskiej autorki – kobiety, która przez lata poszukiwała przyjaźni, ale przyjaźni na miarę tej z „Małego Księcia”, a nie pseudoprzyjaźni, której zapewne wielu z nas doświadczyło w swym życiu. W utworze „Lisek, Pilot i Mały Książę – kolejnych 10 lat” porusza przede wszystkim temat przyjaźni i „oswajania” nowego przyjaciela. Ukazuje to na przykładzie Pilota i Liska, kiedy ten pierwszy bardzo chciał ponownie spotkać Małego Księcia i tak jak on, oswoić Liska. Czy mu się udało? Jeśli cenisz sobie lub poszukujesz prawdziwej przyjaźni – koniecznie przeczytaj utwór pt. „Lisek, Pilot i Mały Książę – kolejnych 10 lat”. Sprawi, że znów przeniesiesz się w krainę dziecięcych marzeń i nadziei, pozbawioną lęku, a przepełnioną pozytywnymi emocjami.
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Dlaczego napisałam tę książkę? Nie jestem pisarką. Porwanie się na stworzenie dalszego ciągu arcydzieła światowej klasy wydać się może szczytem grafomaństwa. (…) Jednak daremnie szukałam w innych utworach, co było dalej? Jaki mógł być wpływ Małego Księcia na życie Liska? Dalsze losy Pilota są znane, bo to postać realna. A Lisek?..."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 10 IV 2015 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Czytelniku, wybacz mi niedoskonałości warsztatu. Przecież chodzi tu o relację pewnych wydarzeń. Najkrócej o książce można powiedzieć, że to kontynuacja opowieści Pilota. Obejmuje niecały ostatni rok jego życia, czyli 1943/44. Szukając Małego Księcia zaprzyjaźnia się z Liskiem i dopytuje się o dalsze losy jego i Małego Księcia. A te są oczywiście mocno pobudzające do refleksji. Akcja mojej książki toczy się na granicy światów. Trochę na Ziemi, trochę w międzyświecie stworzonym przez Króla królów. Zresztą teraz już niech ta opowieść broni się sama. Dodam tylko, że chyba nie jest adresowana do wszystkich pokoleń. Jest zbyt poważna."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 10 IV 2015 (ponad 6 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 10 IV 2015, 10:14:20 (ponad 6 lat temu)
0 0
Kto czytał Małego Księcia, sięgnie pewnie po tę książkę. To już trzecia z książek o kontynuacji losów Małego Księcia, Pilota i Liska. Dwie wcześniejsze napisali: Jean-Pierre Davidts oraz Alejandro Guillermo Roemmers. Tym razem doczekaliśmy się polskiej wersji! „Lisek, Pilot i Mały Książę – kolejnych 10 lat” to opowieść o tym, co działo się dziesięć lat później po pierwszym spotkaniu Małego Księcia i Pilota.

Jeśli cenisz sobie lub poszukujesz prawdziwej przyjaźni – koniecznie przeczytaj utwór pt. „Lisek, Pilot i Mały Książę – kolejnych 10 lat”. Sprawi, że znów przeniesiesz się w krainę dziecięcych marzeń i nadziei, pozbawioną lęku, a przepełnioną pozytywnymi emocjami.

Warto po nią sięgnąć!!!
Oceniam książkę na: 4.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2015
ISBN: 978-83-7900-346-4
Ocena: 4.5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
10 IV 2015 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają