Kup książkę [edytuj książkę]

Zachód niewart zachodu

"„Bycie innym, z całym swoim dobytkiem osobistych wartości oraz narodowych, czy rodzinnych tradycji, wydawało się tutaj być czymś normalnym. Tak jakby bycie innym było warunkiem, aby być częścią pewnej całości.” "Emigrując z ojczystego kraju zabierasz ze sobą bagaż swoich narodowych oraz indywidualnych wartości. Zabierasz ze sobą swoją mentalność, swoje przekonania oraz swój sposób myślenia. Dopiero w konfrontacji z człowiekiem o zupełnie innej mentalności, sposobie życia, czy innej wierze zaczynasz odczuwać swoją polskość. Szokują, irytują, lub śmieszą cię sytuacje, które dla kogoś innego są czymś zupełnie normalnym. Poznając innych, coraz bardziej poznajesz siebie. Im bardziej poszerza się twoja tolerancja i potrzeba zrozumienia inności, tym silniej zaczynasz odczuwać własny, zaszczepiony przez twój kraj, dom i rodzinę, system wartości. „Zachód niewart zachodu” to książka o byciu częścią międzykulturowego tłumu, książka o tolerancji oraz ignorancji, o obojętności i zagubionych wartościach. Wielka Brytania widziana oczami młodej Polki studiującej w Glasgow zaskakuje, oburza, irytuje, lub śmieszy. Czy to prawda, że na Zachodzie żyje się znacznie lepiej niż w Polsce? Zdawać by się mogło, że tak. A być może, Zachód wcale nie jest wart zachodu.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Jeden z taksówkarzy zapewniał mnie raz: Wielka Brytania to najlepszy kraj na świecie!! – Dlaczego tak uważasz? – spytałam. – Każdy chce tu mieszkać, wszyscy do nas przyjeżdżają! Ty tu jesteś, ja tu jestem! To najlepsze miejsce żeby żyć!"
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 20 III 2015 (ponad 3 lat temu)
0 0


"Bycie innym, z całym swoim dobytkiem osobistych wartości oraz narodowych, czy rodzinnych tradycji, wydawało się tutaj być czymś normalnym. Tak jakby bycie innym było warunkiem, aby być częścią pewnej całości."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 20 III 2015 (ponad 3 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2015
ISBN: 9788379003396
Ocena: 4.5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
20 III 2015 (ponad 3 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają