Kup książkę [edytuj książkę]

Pryncypium

Jak masz na imię? – słyszymy setki razy w życiu.
Imię towarzyszy nam od narodzin aż po kres naszych dni. Czy jednak mamy świadomość, że imię może nas definiować, wpływać na to, jacy jesteśmy? Czy kierują nami impulsy ciała (Lokum), odruchy psychiki (Ipsum), czy też może tajemnicze, odwieczne Nomen – imię?
Zoltan jest członkiem starożytnej tajnej organizacji, stojącej na straży praw Pryncypium i strzegącej wiedzy o Nominach. Aniela zaś młodą, lecz doświadczoną przez los dziewczyną, starającą się zapewnić swoim najbliższym byt i uratować rodzinne gospodarstwo. Dzieli ich wszystko: status społeczny, osobowość i wyznawane wartości. Łączy mająca tysiące lat wspólna historia. Jej najnowsza odsłona pełna jest silnych uczuć, niefortunnych decyzji i katastrofalnych pomyłek.
Co wydarzy się, kiedy połączą ich uczucia, ale rozdzielą zasady, według których żyją? Czy Aniela będzie potrafiła przyjąć trudny dar Zoltana?

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Czasami niewiedza jest błogosławieństwem."
Dodał: annie28 Dodano: 06 III 2015 (ponad 6 lat temu)
+1 0


"- (...) Poza tym, nie wiem czy pan zauważył, ale ja i Zoltan nie potrafimy zgodzić się nawet w najdrobniejszej sprawie. O wszystko się sprzeczamy.
- Tarcia są potrzebne, bo dzięki nim szybciej rozpala się ogień."
Dodał: annie28 Dodano: 06 III 2015 (ponad 6 lat temu)
+1 0


"Mówią, że dom jest tam, gdzie twoje serce."
Dodał: annie28 Dodano: 06 III 2015 (ponad 6 lat temu)
+1 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 22 II 2015, 18:59:17 (ponad 6 lat temu)
+1 0
W mojej ocenie historia nie jest zła. Jeśli chodzi o zdolności pisarskie i zarys fabuły to autorka "wyrobiła" się dużo lepiej niż w powieści "Larista". Muszę niestety przyznać, że historia Zoltana i Anieli nie nadaje się na samodzielną pozycję wydawniczą, a na opowiadanie prowadzone np. na osobistym blogu. Niektóre sceny są również mocno przerysowane, jako mieszkanka jednej z polskich wsi nie uważam, by poród owcy był wydarzeniem, na które zbiega się cała miejscowa ludność... To przerysowanie sprawia, iż powieść ma mocno komiczny wydźwięk. Sądzę, że w porównaniu z innymi książkami tego gatunku, historia pani Darwood wypada blado. Jak już pisałam; być może w opowiadaniu zyskałaby wyższe noty
Oceniam książkę na: 3.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Genius Creations
Rok wydania: 2016
ISBN: 9788379950867
Ocena: 4.3
Liczba głosów: 10
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Miravelle
03 II 2015 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają