Kup książkę [edytuj książkę]

Pryncypium

Nomen omen – imię stanowi znak. Każdy z nas je posiada. Ono towarzyszy nam od narodzin, aż do końca naszych dni. Jak masz na imię? Słyszymy setki razy. Wypowiadamy je bez zastanowienia. Ale czy mamy świadomość, że imię może wpływać na to kim jesteśmy? Czy wiemy, że od niego zależy nasze życie i śmierć?

Zoltan posiada dar przenikania w głąb ludzkich istnień. W jego snobistycznym życiu nie ma miejsca na emocje, jego serce musi pozostać niewzruszone jak głaz. Tylko ono – zimne niczym lód, może zagwarantować mu obiektywność i bezstronność. Tylko ono – oczyszczone podczas procesu septyki pozwoli mu na sprawne wypełnienie powierzonej mu misji. Zadanie to otrzymują codziennie Laufrzy, tacy jak on. Jest nim znalezienie biorcy dla Nomen, które już nie chce być częścią nas.

Aniela jest optymistką, mimo doświadczeń, jakimi przygniótł ją los. Mimo życiowych przeszkód nie poddaje się, walcząc o lepsze jutro dla siebie, matki i brata Jonasza. Jej życie wypełniają studia i wyczerpująca praca w mieście, którym gardzi. Otuchy dodaje jej wspomnienie rodzinnego domu na wsi, zaś jej silny charakter pomaga jej zmagać się z przeciwnościami losu.
Dwoje ludzi z różnych światów. Dzieli ich wszystko: status, osobowość, pochodzenie, podejście do ludzi, życia i pieniędzy, stosunek do rzeczywistości i norm w niej obowiązujących. ONA ma go za bezczelnego krezusa i aroganta. ON ją za wyszczekaną dziewuchę ze wsi od roznoszenia gazet.
Połączy ich Nomen, które zamierza opuścić Jonasza.
Aniela, nieświadoma całej prawdy, żywi nadzieję, że jej brat przeżyje. Zoltan nie widzi na to żadnych szans. Rozpoczyna się walka – realizacja przewrotnego planu. Wbrew moralnym zasadom, wbrew uczuciom, wbrew Pryncypium.

Magnetyzm i intryga. Pojedynek uczuć. Zdradzone zaufanie. Złe wybory i niefortunne decyzje. Śmierć, a w zamian za nią, nowe życie. Pikantny romans w soczystej zalewie fantastycznej akcji. Wbijająca w fotel fabuła, lekki styl, wciągające dialogi, oryginalne i zaskakujące wątki, mocno nakreśleni bohaterowie, których można pokochać, ale też znienawidzić.
Kim są Laufrzy i czym jest dla nich proces septyki? Czym jest Pryncypium i jakie są konsekwencje jego złamania? Kim jest Nomen Jona i jaki będzie miał wpływ na losy Zoltana i Anieli?

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Czasami niewiedza jest błogosławieństwem."
Dodał: annie28 Dodano: 06 III 2015 (rok temu)
+1 0


"- (...) Poza tym, nie wiem czy pan zauważył, ale ja i Zoltan nie potrafimy zgodzić się nawet w najdrobniejszej sprawie. O wszystko się sprzeczamy.
- Tarcia są potrzebne, bo dzięki nim szybciej rozpala się ogień."
Dodał: annie28 Dodano: 06 III 2015 (rok temu)
+1 0


"Mówią, że dom jest tam, gdzie twoje serce."
Dodał: annie28 Dodano: 06 III 2015 (rok temu)
+1 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 22 II 2015, 18:59:17 (rok temu)
+1 0
W mojej ocenie historia nie jest zła. Jeśli chodzi o zdolności pisarskie i zarys fabuły to autorka "wyrobiła" się dużo lepiej niż w powieści "Larista". Muszę niestety przyznać, że historia Zoltana i Anieli nie nadaje się na samodzielną pozycję wydawniczą, a na opowiadanie prowadzone np. na osobistym blogu. Niektóre sceny są również mocno przerysowane, jako mieszkanka jednej z polskich wsi nie uważam, by poród owcy był wydarzeniem, na które zbiega się cała miejscowa ludność... To przerysowanie sprawia, iż powieść ma mocno komiczny wydźwięk. Sądzę, że w porównaniu z innymi książkami tego gatunku, historia pani Darwood wypada blado. Jak już pisałam; być może w opowiadaniu zyskałaby wyższe noty
Oceniam książkę na: 3.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Melissa Darwood
Rok wydania: 2015
ISBN: -
Ocena: 3.92
Liczba głosów: 7
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Miravelle
03 II 2015 (rok temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają