Kup książkę [edytuj książkę]

Kobiety wokół angielskiej korony.

Kobiety zawsze zajmowały szczególną pozycję na szczytach władzy w Anglii, a później w Wielkiej Brytanii. Był to bowiem jedyny kraj w Europie Środkowej i Zachodniej, gdzie od dawien dawna uznawano nie tylko dziedziczne prawo kobiet do tronu.
Począwszy od wczesnego średniowiecza, gdy Anglią rządziła królowa Matylda, na angielskim tronie wielokrotnie zasiadały kobiety, często tak niepospolite jak Elżbieta I czy Wiktoria. Niektóre królewskie żony wpłynęły pośrednio na bieg dziejów Anglii, co w przypadku Henryka VIII zakończyło się, jak wiadomo, schizmą kościoła anglikańskiego, zaś w przypadku Edwarda VIII - abdykacją, u której podstaw legła miłość i polityka.
Autor książki opowiada barwnie nie tylko o kobietach koronowanych, lecz także o tych, bez których historia Wielkirj Brytanii mogłaby potoczyć się całkiem inaczej. Są wśród nich słynne królewskie metresy, znaczące damy dworu, bliższe lub dalsze krewne, których intrygi, polityczne misje, roodzinne skandale i głośne romanse Lucian O. Meysels póbuje udokumentować z rzetelnością godną historyka. Jako doświadczony dziennikarz, nadaje swojej książce charakter sensacyjnej opowieści, dzięki czemu ,,Kobiety wokół angielskiej korony" są interesującą lekturą nie tylko dla miłośników historii.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Videograf II Katowice
Rok wydania: 1998
ISBN: 83-7183-074-2
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: EWELINAKOP1206
21 I 2015 (ponad 3 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają