Kup książkę [edytuj książkę]

Dziesięć przykazań Amelii - zmieniona

Jak byś się poczuł, gdyby wszystko, co było dla ciebie najważniejsze, okazało się kłamstwem? Jak będzie wyglądało twoje życie po tym, gdy ktoś ci najbliższy okaże się zdrajcą, traktującym cię przedmiotowo płytkim poszukiwaczem powierzchownych uciech? Jestem przekonany, że niezależnie od płci, poczułbyś się tak samo, jak bohaterka powieści Anny Skrzyniarz„Dziesięć przykazań Amelii”

"Kiedyś, dzięki NIEMU udało mi się całym sercem poczuć życie. Niestety, wszystko tak samo ma swój początek, jak i swój koniec. Mój „koniec” zniszczył więcej, niż posiadałam jeszcze przed „początkiem”, durną miłość do mężczyzny, który, jak się okazało, miał ją za nic."To bolesne doświadczenie zdeterminowało życie Amelii. Mimo czterech lat od rozstania, wciąż rozpamiętuje byłego mężczyznę swojego życia, zamykając się jednocześnie na świat, bliskich i w końcu nawet na własne potrzeby.

Na szczęście, po tajemniczych snach, w których różne postaci przekazują jej pewne prawdy, drogowskazy życiowe, których Amelia zaczyna przestrzegać, jej życie zaczyna się zmieniać na lepsze. Staje się coraz pewniejsza siebie, coraz bardziej otwarta na miłość, rozumianą znacznie szerzej, niż relacja kobiety z mężczyzną.

Powieść Anny Skrzyniarz, to swego rodzaju studium wychodzenia ze świata psychicznej autodestrukcji i jednocześnie subtelny portret kobiecej uczuciowości.
/Wydawnictwo Psychoskok/

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Posiadam własną duszę, jestem kimś wyjątkowym i mogę znacznie więcej niż mi się wcześniej wydawało – oznajmiłam z pełnym przekonaniem. Na twarzach dziewcząt pojawiły się konsternacja i zdumienie.
– Naprawdę przepraszam... – blondynka spuściła głowę, wyglądało na to, że było jej trochę głupio za swoje wcześniejsze zachowanie. – Wyobrażam sobie, że nie było ci łatwo... – dodała nieco wzruszona. Najwyraźniej zdawała sobie sprawę z tego, jak trudna może być walka z własnymi słabościami, która w zasadzie powinna toczyć się w nas aż do samej śmierci."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 09 I 2015 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Po nudnym weekendzie spędzonym przed telewizorem wracam za znienawidzone biurko. Sekretarka, mało tego, że w dzikim, przesiąkniętym erotyzmem i wulgaryzmami gimnazjum, to jeszcze w gabinecie dyrektora, największego zboczeńca, jakiego dane było mi spotkać. Codziennie tryskające seksapilem dziewczęta, wzrokiem powtarzają mi jaka jestem beznadziejna, dorastający chłopcy zapewne doskonale wiedzą dlaczego jestem sama. Mężczyźni przestali mnie interesować pewnie tylko dlatego, że ktoś taki jak ja kompletnie nie zwróciłby ich uwagi. Może nawet powinnam cieszyć się z tego, że przynajmniej mój przełożony widzi we mnie jeszcze jako taką kobietę?"
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 09 I 2015 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Pierwsza sobota miesiąca, comiesięczny babski event. Od kilku lat moja jedyna, długo oczekiwana rozrywka. Raz w miesiącu Jolka i Lucy wpadają do mnie zaraz po szybkiej wizycie w monopolowym; dwa sześciopaki i marlboro light, nasza odskocznia od szarej rzeczywistości. Dziewczyny są moimi rówieśniczkami, poznałyśmy się na studiach.
Obecnie są raczej średnio zadowolonymi żonami z kilkuletnim stażem. Ciągle narzekają na swoich „ślubnych”. Zawsze zastanawia mnie ich szczerość, zapewne chcą mnie tylko pocieszyć, uzmysłowić, że staropanieństwo to jeszcze nic najgorszego."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 09 I 2015 (ponad 6 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2015
ISBN: 9788379001057
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
09 I 2015 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają