Kup książkę [edytuj książkę]

Bill Hodges: Znalezione, nie kradzione

Bill Hodges: Finders Keepers
Następna książka Stephena Kinga Znalezione, nie kradzione będąca drugą z trzech powieści z bohaterami przedstawionymi w książce Pan Mercedes będzie miała amerykańską premierę 2 czerwca 2015 roku.

"Pobudka, geniuszu"

– tymi niepokojącymi słowami zaczyna się opowieść o psychopatycznym czytelniku, którego literatura popycha do zbrodni.

Geniuszem jest John Rothstein, autor porównywany z J.D. Salingerem, twórca słynnej postaci Jimmy’ego Golda, który jednak od kilku dekad nie wydał żadnej książki. Czytelnikiem – Morris Bellamy, wściekły nie tylko o to, że jego ulubiony autor przestał publikować nowe powieści, lecz także dlatego, że sprzedał nonkonformistyczną postać Jimmy’ego Golda dla zysków z reklam. Morris wymierza Rothsteinowi karę najdotkliwszą z możliwych. Zabija go i opróżnia jego sejf z gotówki. Kradnie też notesy zawierające co najmniej jedną niewydaną jeszcze powieść z Goldem. Morris ukrywa swój skarb, po czym za inne przestępstwo trafia do więzienia. Kilka dekad później chłopiec o nazwisku Pete Sauberg znajduje ukryty łup Bellamy’ego. Teraz Bill Hodges, Holly Gibney i Jerome Robinson muszą ratować chłopca i jego rodzinę przed mściwym Morrisem, który po trzydziestu pięciu latach, ogarnięty jeszcze większym obłędem, wychodzi na wolność.

Od czasu Misery King nie przedstawił fabuły skupiającej się wokół czytelnika, którego obsesja na punkcie pisarza staje się tak niebezpieczna. Znalezione, nie kradzione jest nie tylko spektakularną, przyprawiającą o bicie serca historią, ale również kingową opowieścią o tym jak literatura kształtuje życie na dobre, na złe, na zawsze.


Trylogia Bill Hodges:

1. Pan Mercedes
2. Znalezione, nie kradzione
3. Koniec warty

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Filozofowie od stuleci debatują nad sensem życia i rzadko dochodzą do tych samych wniosków. Przez lata spędzone w więzieniu Moriss również badał ten temat, ale jego dociekania miały raczej charakter praktyczny niż kosmiczny."
Dodał: Goyathlay Dodano: 03 XII 2015 (ponad 3 lat temu)
0 0


"- Właśnie tutaj tkwi twoje niezrozumienie sprawy. Dobry pisarz nie prowadzi swoich bohaterów, ale idzie za nimi. Dobry pisarz nie tworzy wydarzeń, ale obserwuje ich przebieg, a potem opisuje, co zobaczył. Dobry pisarz rozumie, że jest sekretarzem, a nie Bogiem."
Dodał: Goyathlay Dodano: 03 XII 2015 (ponad 3 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Albatros
Rok wydania: 2015
ISBN: 978-83-7885-599-6
Ocena: 4.83
Liczba głosów: 9
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Miravelle
08 I 2015 (ponad 4 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają