Kup książkę [edytuj książkę]

Wyspy naftalinowe

Wyspy Naftalinowe to barwna opowieść przygodowa osadzona w epoce „późnego Gierka”, a więc w socjalistycznej rzeczywistości, pojmowanej rozumem dziecka. Powieść obejmuje 28 rozdziałów, które równają się 28 wyspom, a każda z wysp jest nową beczką śmiechu. Główna bohaterka ma siostrę, rodziców i przyjaciół, jednakże najważniejszą dla niej osobą jest babcia. To właśnie ona, kobieta o nietuzinkowej osobowości i mocno wybuchowym temperamencie, ma szalone pomysły na życie swoje i wnuczki. Razem tworzą piorunującą mieszankę, której czasem nie ogarnia nawet najbardziej kochająca rodzina… Wiadomo więc już, po kim Anetka odziedziczyła swój talent do pakowania się w kłopoty! Jakby tego było mało, werwy oddaje jej jeszcze nadpobudliwość psychoruchowa. To dlatego bez zażenowania wprawia w zakłopotanie pasażerów pociągu, boi się amputacji ledwie skaleczonej nogi, przed występami publicznymi przeżywa żołądkowe rewolucje, u chorej siostry diagnozuje śmiertelną chorobę nap podstawie książki medycznej z XIX wieku, czy goli głowę na łyso, by w przyszłości mieć piękne, grube i bujne włosy. W dziecięcych marzeniach jest sławną aktorką – a jak będzie naprawdę? Wyspy Naftalinowe zawierają 28 radosnych przygód bohaterki z czasów jej szkoły podstawowej. Kontynuacją powieści są Wyspy Paprykarzowe, równie zabawnie opisujące losy dziewczęcia już w liceum, a także Wyspy Pieprzowe, przenoszące czytelnika do najbardziej burzliwego i obfitującego w przygody etapu życia bohaterki – jej studiów.
/Psychoskok/

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Nareszcie jestem łysa! Łysa i szczęśliwa. Łysa jak kolano, lecz zapewne nie fryzjera, bo on to ma pewnie całe ciało zarośnięte, niczym rasowa małpa. Orangutan jeden! Ale co tam, w końcu mam, czego chciałam!"
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 20 X 2014 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Czy kompozytora docenia się dopiero wtedy, gdy trupnie jak Mozart, gdy ogłuchnie jak Beethoven, gdy załapie syfilis jak Donizetti, gdy sfiksuje jak Rossini, gdy zgruźliczeje jak Chopin? Czy ja aby, na sto procent, pragnę zasiąść na panteonie owych gwiazd klasyki, by dopiero będąc nieboszczykiem cieszyć się chwałą? I cóż z tej sławy, gdy popiół z mego truchła rozwieją wichry dziejowe?"
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 20 X 2014 (ponad 6 lat temu)
0 0


"A papier niby taki szary, długi i do... Tylko dlaczego jest on pragnieniem tylu Polaków? I wszyscy gotowi stać całymi familiami za paroma sztukami owego obiektu westchnień? Ba, gotowi poświęcić cały dzień dla jednej jedynej rolki! Niepojęte, ale prawdziwe, jak i wszystko w Polsce Ludowej."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 20 X 2014 (ponad 6 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2014
ISBN: 9788379002610
Ocena: 5.75
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
20 X 2014 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają