Kup książkę [edytuj książkę]

Religa. Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga

"To był święty człowiek" - mówią pacjenci. Lekarze dopowiedzą, że miał do chorych świętą cierpliwość. Odważny, bezkompromisowy. Opowieść o człowieku, który zmienił polską medycynę.

Książkę Religa. Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga napisali Judyta Wartoła i Dariusza Kortko, dziennikarze ze Śląska, którzy poznali profesora osobiście. Z biografii wyłania się obraz człowieka pełnego wiary we własne możliwości, bezpośredniego, szczerego i pogodnego. Lubił śpiewać przy operacji, choć fałszował. Był ufny, ale też stanowczy, za swoimi pracownikami stawał murem. Chętnie dzielił się wiedzą, umożliwiał awans. Dziś na pewno nie zniósłby, gdyby mu ktoś stawiał pomnik z cnót. "Z góry ostrzegamy tych, dla których nie do przyjęcia jest obraz profesora, który za dużo pije, pali jak smok, klnie jak szewc, bywa niesprawiedliwy, wymaga za dużo, narzuca mordercze tempo, słucha złych podszeptów, bywa próżny..." - wyjaśniają autorzy. "Jesteśmy przekonani, że człowiek z bagażem wad jest bardziej prawdziwy. A im bardziej prawdziwy, tym obraz lepszy." Książka Religa. Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga właśnie taki jego obraz przedstawia.


źródło: www.merlin.pl

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Agora
Rok wydania: 2014
ISBN: 978-83-268-1354-2
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: diamentowalady
18 X 2014 (ponad 4 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają