Kup książkę [edytuj książkę]

Podstępna żmija, czyli endometrioza

„Podstępna żmija, czyli endometrioza” to opowieść Róży o jej zmaganiach z tą chorobą. Rozpoczęła się już po 30-stym roku życia i zaatakowała ze zdwojoną siłą. Wywołała strach, ból i dezorganizację życia. Sprawiła, że młoda kobieta nie mogła normalnie funkcjonować, pracować, a nawet siedzieć. Operacja usunięcia guzów wydawała się wybawieniem, niestety do czasu, kiedy choroba znów powróciła i znów wprowadziła chaos nie tylko w życiu, ale także i w głowie Róży. Kolejna operacja, ciągły ból, faszerowanie się tabletkami. Zauważyła, że przez chorobę zaniedbała syna, który opuścił się w nauce. Postanowiła z tym walczyć. Róża nie dała za wygraną. Zaparła się, że nie podda się chorobie. Realizowała swoje marzenia i pasje. Cała jej determinacja zawiera się w kilku zdaniach: „Tyle dni zabrałaś z mojego życia. Przepłakałam wiele godzin, bo wprowadziłaś zamęt, cierpienie i strach. Myślałam, że jestem kimś gorszym, bezradnym, uciemiężonym. Wiele razy zastanawiałam się, jak dalej potoczy się mój los. Ale, zapomniałaś o jednym! Zapomniałaś, że paraliżując moje ciało, zmuszasz mózg do bardziej intensywnej pracy. W moim umyśle powstawały więc coraz to ciekawsze pomysły. Pomysły na siebie! Znalazłam w sobie ukryte talenty i pokłady wspaniałych możliwości, które dają mi wiarę w istnienie i sens życia.”
/Wydawnictwo Psychoskok/

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Zamroczona swoim cierpieniem, nie zauważyłam problemu, który narastał u mojego dziecka. Dopiero podczas sprzątania przeczytanych już gazet, zauważyłam, że na ławie leży jakaś kartka. Wzięłam ją do ręki i zobaczyłam, że są to oceny Borysa. Dokładnie przeczytałam znajdujące się na niej cyfry i zrozumiałam, że ma on problemy z językiem polskim, historią i biologią. I dotarło do mnie, że dziecko zmieniło szkołę – rozpoczął naukę w gimnazjum, więc był to dla niego trudny okres. Nowa szkoła, inni koledzy, nieznani nauczyciele to przecież stres. Nie wszyscy posiadają zdolności szybkiej adaptacji w nowym miejscu i nowych warunkach."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 08 X 2014 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Tyle dni zabrałaś z mojego życia. Przepłakałam wiele godzin, bo wprowadziłaś zamęt, cierpienie i strach. Myślałam, że jestem kimś gorszym, bezradnym, uciemiężonym. Wiele razy zastanawiałam się, jak dalej potoczy się mój los. Ale, zapomniałaś o jednym! Zapomniałaś, że paraliżując moje ciało, zmuszasz mózg do bardziej intensywnej pracy. W moim umyśle powstawały więc coraz to ciekawsze pomysły. Pomysły na siebie! Znalazłam w sobie ukryte talenty i pokłady wspaniałych możliwości, które dają mi wiarę w istnienie i sens życia."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 08 X 2014 (ponad 6 lat temu)
0 0


"To sprawka podstępnej, przebiegłej i wciąż powracającej żmii, która nazywa się endometriozą. Przychodzi znienacka, w najmniej oczekiwanym momencie, w chwili, w której się nie spodziewam. Za każdym razem chce zawładnąć moim ciałem: głową, kręgosłupem, nogą, nerkami, pęcherzem, jelitami i co najważniejsze umysłem. Stara się podporządkować sobie moje życie. Chce, abym straciła bliskie osoby i wszystkich znajomych. Jest bezwzględna, sieje strach, wywołuje ból i unieruchamia ciało."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 08 X 2014 (ponad 6 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Rok wydania: 2014
ISBN: 9788379002177
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
08 X 2014 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają