Kup książkę [edytuj książkę]

Szkoła bez krzeseł

Słowo „szkoła” kojarzy się nam zwykle z budynkiem, w którym są klasy, a w nich uczniowie zasiadający w ławkach i nauczyciel stojący przy tablicy. A przecież wielu z nas jest uczniami jeszcze innej szkoły, która nie mieści się w murach budynku szkolnego, nie ma w niej klas ani tablic, stolików ani krzeseł, to Szkoła Jezusa. Brak budynku i podstawowych sprzętów szkolnych nie oznacza jednak, że w Szkole tej nie odbywają się lekcje. Podobnie jak w „Szkole z krzesłami” jest w niej historia i geografia, botanika i zoologia, muzyka i chemia, technika, a nawet wychowanie fizyczne i wiele innych. Wszystkie zajęcia z nami prowadzi jeden Nauczyciel, którym jest Jezus. Jest On jednocześnie naszym Wychowawcą. Korzystamy tylko z jednego podręcznika, którym jest Pismo święte zwane też Biblią.

Do „Szkoły bez krzeseł ” zostaliśmy zapisani w chwili przyjęcia chrztu. Wówczas to po raz pierwszy Jezus zwrócił się do każdego z nas po imieniu i powiedział: ” pójdź za Mną”! O przyjęciu do tej Szkoły nie decyduje wiek ani uzdolnienia, ani uroda, ani też to, czy ktoś jest dobrym lub złym człowiekiem. Jedynym warunkiem jest pragnienie, by być takim jak Jezus. Na lekcjach prowadzonych przez naszego Nauczyciela dowiadujemy się, co powinniśmy robić, żeby osiągnąć ten cel. Nawet więcej, zdobywamy na nich umiejętność życia, dzięki której każdy z nas staje się takim człowiekiem, jakim Jezus pragnie, by każdy z nas był, zarówno w domu, jaki na podwórku, w szkole i w miejscu pracy, na ulicy i w sklepie, w teatrze i na zabawie,a także w kaplicy i w kościele − wszędzie, gdzie jesteśmy i w każdej chwili życia. Dlatego też Szkoła Jezusa jest Szkołą Życia. Kto jednak, choćby nawet był już ochrzczony, nie chce uczyć się Jezusowego sposobu życia, nie może być Jego uczniem. Uczeniu się życia służy praca nad sobą, ale nie tylko. My mamy za zadanie robić wszystko, co w naszej mocy, by być podobnymi do Jezusa, a Wychowawca ze swej strony szczodrze obdarza każdego z nas licznymi darami, bez których nie byłoby to możliwe.
/Wydawnictwo Psychoskok/

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Brak budynku i podstawowych sprzętów szkolnych nie oznacza jednak, że w Szkole tej nie odbywają się lekcje. Podobnie jak w „Szkole z krzesłami” jest w niej historia i geografia, botanika i zoologia, muzyka i chemia, technika, a nawet wychowanie fizyczne i wiele innych. Wszystkie zajęcia z nami prowadzi jeden Nauczyciel, którym jest Jezus. Jest On
jednocześnie naszym Wychowawcą. Korzystamy tylko z jednego podręcznika, którym jest
Pismo święte zwane też Biblią."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 26 IX 2014 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Jezus czuwa nad każdym z nas - sportowców Szkoły Życia. Jest szczególnie blisko nas zwłaszcza wtedy, gdy mamy do pokonania przeszkody. Należą do nich różnego rodzaju trudności, pokusy i grzechy, takie jak trudności w nauce, chęć kłamania lub alkoholizm w domu. Najbardziej niebezpieczną jest pokusa zdania się w biegu życia na samego siebie, a więc chęć odrzucenia pomocy Jezusa. Przeszkody nierzadko zniechęcają nas do dalszego biegu, a czasem nawet do porzucenia bieżni, dlatego Trener często nam przypomina, że nie pokonujemy ich sami, lecz razem z Nim - złotym Medalistą w tej dyscyplinie."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 26 IX 2014 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Wszyscy jednak, bez wyjątku, możemy zrobić karierę piosenkarza w Jezusowej „Szkole bez krzeseł”. Jezus założył w niej zespół muzyczny, do którego może należeć każdy, kto pragnie śpiewać, niezależnie od swoich zdolności muzycznych - słuchowych i głosowych. A nawet więcej, Kierownik zespołu pragnie, byśmy wszyscy byli piosenkarzami i to bardzo dobrymi. Z Jego pomocą jest to możliwe, ponieważ jest On doskonałym Piosenkarzem, Dyrygentem i Akompaniatorem. Poza tym jest On Kompozytorem i Autorem tekstów."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 26 IX 2014 (ponad 6 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2014
ISBN: 9788379002238
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
26 IX 2014 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają