Kup książkę [edytuj książkę]

Imperium

Info

tyt. oryg.: Empress
tłum.: Paweł Wieczorek
str.: 560

okladka: miekka
wydanie: I

Opis

Powieść historyczna Grahama Mastertona, której akcja rozgrywa się pod koniec dziewiętnastego wieku w Stanach Zjednoczonych i Anglii.
Książka jest epicką opowieścią o burzliwych losach Lucy Darling.

Nastoletnia Lucy, wychowywana samotnie przez ledwo wiążącego koniec z końcem ojca, sklepikarza w małym miasteczku Oak City w stanie Kansas, marzy by wyrwać się w wielki świat balów, przyjęć i tańców, wyjść za mąż za lorda, księcia albo milionera i korzystać z uroków życia. Niespodziewanie staje się dziedziczką i jedyną właścicielką naftowego biznesu wuja Caspera, brata zmarłej matki Lucy − wyjątkowo podejrzanego typa, awanturnika, kombinatora i alkoholika. Obracanie się w kręgach wyższych sfer to teraz jej codzienność. Jako nuworyszka będzie jednak musiała zawalczyć o akceptację towarzystwa i stoczyć bitwę ze swoim sercem, które nie chce tak łatwo zrezygnować z pierwszej miłości.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 12 II 2015, 16:54:25 (ponad 4 lat temu)
0 0
Masterton bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, ta powieść bardzo mnie zaskoczyła. Zupełnie inna, niż tak, z którymi do tej pory miałam do czytania tzn. z horrorami, raz gorszymi raz lepszymi. Po pierwsze autor bardzo wciągnął mnie tą powieścią, trudno było mi się od niej oderwać. To, co lubię w tej powieści, to ten kawałek historii, akcja, która rozgrywa się na trzech kontynentach, a także za ciekawych, wyraźnych bohaterów. Imperium to powieść, po której nie należy się spodziewać zatrważającej akcji. Jest to historia, która pokazuje przewrotność losu, a więc zwrotów w fabule można się spodziewać. Polecam!
Oceniam książkę na: 5.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Albatros Wydawnictwo
Rok wydania: 2014
ISBN: 9788378857310
Ocena: 5
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Clarisse
04 VIII 2014 (ponad 4 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają