Kup książkę [edytuj książkę]

W ukryciu

Książka Kingi Stoj „W ukryciu” jest ponurym świadectwem życia kobiety w związku z mężem tyranem. Bohaterka często rezygnuje z realizowania swoich pasji i pragnień, ponieważ nie chce się narażać na gniew męża. Pogodziła się w swoim związku ze świadomością, że nic od niej nie zależy i praktycznie na nic nie ma wpływu. Poświęciła się swoim bliskim, staranniej sprzątała, lepiej gotowała, ale niczego to nie zmieniło. Największa pułapka, w jaką wpadła, to przekonanie, że jest winna złym humorom partnera. Takie myślenie powoduje, że wciąż stara się zasłużyć na lepsze traktowanie. Ma nadzieję, że jak bardziej się postara, może on w końcu będzie zadowolony, czuły i okaże jej miłość i namiętność, których tak bardzo pragnie.

Po latach złego traktowania czuje się mało atrakcyjna i bezwartościowa. Takie zachowanie jest zresztą typowe dla ofiar przemocy psychicznej i fizycznej. W końcu jednak pewne wydarzenie zmienia atmosferę w jej małżeństwie. Miejmy nadzieję, że na dobre.
http://autorzy365.pl/ksiazka/4527/w-ukryciu

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Każda próba nawiązania jakiegokolwiek porozumienia kończy się milczeniem z męża strony. Wygląda na to, że ja w tym domu nie mam nic do powiedzenia. Owszem mogę dyskutować na temat smaków w kuchni i na ile stopni wstawić pranie, ale co do innych decyzji wypowiada się mąż. Wkurza mnie czasami jak próbuję poskarżyć się jego siostrom, a one mi mówią, że musimy wspólnie podejmować decyzje. Nie wierzą mi, że jest inaczej. Zresztą dawno mnie już to nie dziwi, bo potrafi robić z siebie takiego aktora, że nie raz dały się nabrać."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 31 VII 2014 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Każdy z nas miewa w życiu momenty, kiedy marzy o tym, by doświadczyć czegoś innego. Nie zawsze jest to coś, w czym widać perspektywy na przyszłość, a jednak ciągnie nas w inną stronę. Usłyszałam kiedyś - żyjesz marzeniami. Zdaję sobie sprawę, że to złośliwy komentarz, ale niewiele sobie z tego robię, bo marzyć nie przestanę i już."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 31 VII 2014 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Obecnie sama nie wiem czego chcę i nic w tym dziwnego, bo wiele jest dla mnie nie do osiągnięcia. Ja jednak wierzę, że marzenia się spełniają, a dopóki tak jest, mam siłę do życia."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 31 VII 2014 (ponad 6 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Rok wydania: 2014
ISBN: 9788379002283
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
31 VII 2014 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają