Kup książkę [edytuj książkę]

Jednoaktówki

"Spotykałam się często z twierdzeniem, że czytelnicy wolą powieść na co najmniej 200 stron od krótkiej formy opowiadania" mówi Pani Małgorzata Chaładus.

"Jednoaktówka" jest rodzajem teatralnej noweli. Składa się z krótkich i zwięzłych form, przypominających opowiadanie. Nie pętają się po niej tłumy nie zawsze łatwych do zapamiętania postaci. W moich „Jednoaktówkach” pojawiają się najczęściej dwie, wyjątkowo trzy. Ograniczenie ilości wypowiadanych słów i osób, które je wypowiadają nie oznacza wcale, że brak w nich treści. Przeciwnie. Zachęcam czytelników, żeby sami się o tym przekonali.
http://autorzy365.pl/ksiazka/4501/jednoaktowki

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"W moich oczach byłeś jak dżin wypuszczony z diagnozy. Rosłeś z każdym słowem. Teraz zobaczyłem w tobie człowieka. Przed legalizacją eutanazji najczęściej bliscy zabijali z litości. Czytałem. Sam opowiadałeś. Ty stałeś mi się dzisiaj bliższy. Będzie mi łatwiej. A tobie?"
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 24 VII 2014 (ponad 4 lat temu)
0 0


"Niechże pan siada. Kawusia stygnie. Śmietanki? Ile pan smaruje? Ja walę kupę masła na rogalik. Mmm! Pycha. Na co pan czeka? Przecież nie jadł pan śniadania. Proszę się nie krygować. Widzę jak panu grdyka chodzi. No. Smakuje? Trzeba było zacząć od razu. Nie trzeba palić przed jedzeniem. A za palenie w lokalu są mandaty."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 24 VII 2014 (ponad 4 lat temu)
0 0


"W jakimś sensie to były jego dzieci. Dzieci wojny. Wszystkie. Jego wojny. Nie, jestem niesprawiedliwa. Nikt nie może być jedynym jeźdźcem Apokalipsy. Zawsze jest ich czterech, prawda? Cyfry, ciągle tylko cyfry. Rachunki, prawdopodobieństwo...świat nie może składać się z samych cyfr!"
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 24 VII 2014 (ponad 4 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2014
ISBN: 9788379001996
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
24 VII 2014 (ponad 4 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają