Kup książkę [edytuj książkę]

Kochani dlaczego się poddaliście?

Nominacja Goodreads do Najlepszej Książki Młodzieżowej 2014. Debiut sprzedany do 18. krajów! Prawa filmowe Fox 2000, producentem będzie twórca przeboju kinowego Gwiazd naszych wina.

Szesnastoletnia Laurel nie może się pogodzić z tragiczną stratą siostry. Szuka pomocy idoli, którzy też odeszli: Kurta Cobaina, Amy Winehouse, Jima Morrisona, Janis Joplin…
Pisze do nich listy.
Z tych listów układa się opowieść o niej samej, jej cierpieniu, samotności, poszukiwaniu siebie i przebaczeniu.

"Kochany Kurcie, chciałam napisać do osoby, z którą mogłabym pogadać. Chciałabym, żebyś mi powiedział, gdzie teraz jesteś i dlaczego odszedłeś. Byłeś ulubionym muzykiem mojej siostry May. Odkąd jej nie ma, trudno mi być sobą, bo tak naprawdę nie wiem, kim jestem…"Laurel podziwiała siostrę, ale czuła się przez nią zepchnięta w cień. Teraz usiłuje pogodzić się z tym, co się stało i odnaleźć siebie. Choć nie jest łatwo opłakiwać kogoś, komu się nie wybaczyło… Pisze o tym, co się zdarzyło, przeżywa to jeszcze raz. Zwierza się, pyta.
Te listy i miłość, którą odkrywa, pozwalają pojednać się z życiem i z sobą samą. Rozumie, że nie mogła ocalić siostry, ale może ocalić siebie.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Wydaje mi się, że wiele osób chciałoby być kimś, ale boją się, że jeśli spróbują, nie okażą się tak dobrzy, za jakich ich przeważnie mają."
Dodał: Miravelle Dodano: 26 IV 2015 (ponad 6 lat temu)
+1 0


"Tata zawsze mówił, że mama gotuje jak aptekarz: nie ma nic na oko ani doprawiania do smaku. Każdy składnik był perfekcyjnie odmierzony.
Ale w życiu tak nie jest. Nie ma pewności, jak się coś skończy, nawet jeśli wszystko zrobimy jak należy. Życie może człowieka nieźle wykiwać."
Dodał: Miravelle Dodano: 26 IV 2015 (ponad 6 lat temu)
0 0


"- Najdziwniejsze jest to, że chociaż powinnam go nienawidzić, nie czuję tego. To znaczy wiadomo, czasem tak. Ale wiesz, to mój brat. I cały czas go kocham. Myślisz, że jestem nienormalna?
- Nie - powiedziałam. - Myślę, że można czuć wszystko naraz."
Dodał: Miravelle Dodano: 26 IV 2015 (ponad 6 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

http://stopklatka.pl/wiadomosci/-/159324137,rezyserka-zmierzchu-znow-zajmie-sie-literatura-mlodziezowa?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_stopklatkapl Co o tym sądzicie?
Dodano: 31 V 2015, 10:25:24 (ponad 6 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2015
ISBN: 978-1-4714-0288-3
Ocena: 4.90
Liczba głosów: 11
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: 2namelessgirls
14 VII 2014 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają