Kup książkę [edytuj książkę]

Zabawka diabła

Co piętnaście lat podwaja się liczba osób cierpiących na poważne zaniki pamięci. Produkcja pamięci komputerowych podwaja się co dwa lata. Między tymi faktami istnieje silniejszy związek, niż ktokolwiek byłby gotów przypuszczać.
Lane Idle zna pewną tajemnicę, ale jej nie pamięta. Niczego nie pamięta. Ma ponad osiemdziesiąt lat i cierpi na starczą demencję. To niedobrze, tak się bowiem składa, że jeśli jej tajemnica nie zostanie ujawniona, świat czekają ogromne zmiany. Zdecydowanie na gorsze.
Nat Idle jest dziennikarzem śledczym. W miarę możliwości stara się opiekować dotkniętą starczą demencją babcią. Kiedy pewnego dnia wychodzi z nią na spacer do parku, padają strzały. Okazuje się, że to oni byli celem ataku. Uciekając przed gotowymi na wszystko prześladowcami, Nat trafia na trop gigantycznej afery sięgającej korzeniami do samego serca Doliny Krzemowej. Klucz do zagadki, którą musi rozwikłać, by ocalić życie, jest ukryty we wspomnieniach ponad osiemdziesięcioletniej staruszki. Problem w tym, że tych wspomnień – przynajmniej pozornie – już nie ma…

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Czy to nie oczywiste? Nie widać, że istnieje niejeden sposób na to, żeby przeżyć swoje życie? Bo czy historia nas osądzi za to, jacy mieliśmy być, czy za to jacy byliśmy?"
Dodał: annie28 Dodano: 01 VIII 2014 (ponad 6 lat temu)
+1 0


"Czasem trzeba się pogodzić ze stratami."
Dodał: annie28 Dodano: 01 VIII 2014 (ponad 6 lat temu)
+1 0


"Myślę, że ludzie często niepotrzebnie boją się bólu, bo ten strach sprawia, że odczuwają nawet drobny ból dużo silniej. Jak przy porodzie. Owszem, to bolesne, nie wierzcie nikomu, kto będzie mówił inaczej, to nawet bardzo bolesne, ale ból staje się nie do zniesienia, kiedy ktoś się go boi."
Dodał: annie28 Dodano: 01 VIII 2014 (ponad 6 lat temu)
+1 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Akurat
Rok wydania: 2014
ISBN: 9788377587171
Ocena: 4.5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: natka1498
30 VI 2014 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają