Kup książkę [edytuj książkę]

Dream

„Dream” Marcina Legawca to literatura, w której łączą się czarny kryminał i powieść psychodeliczna. Wiele wątków tej historii toczy się w oparach narkotyków i alkoholu. Kuba i Tomek podstępnie zostali nafaszerowani narkotykiem o nazwie „Dream” i wplątani w makabryczny eksperyment, którego finałem jest zbrodnia popełniona na młodej dziewczynie. Otrzymujemy więc ponurą wizję świata skażonego złem. Od tej skazy nie są wolni również bohaterowie książki. Podejmują się jednak wejścia na niebezpieczną drogę wykrycia sprawców morderstwa, w które zostali wplątani. Próbując osiągnąć ten cel, nie obawiają się wykorzystywać narzędzi i zachowań charakterystycznych dla przestępczego półświatka. Ale to chyba jedyna droga prowadząca do prawdy. Jeśli nie uda im się do niej dotrzeć, zostaną wtrąceni do więzienia jako sprawcy wyjątkowo brutalnego morderstwa.
W tle ujrzałem dziewczynę, tę samą, z którą wcześniej poszedłem w to miejsce. Leżała na ziemi, cała zakrwawiona, pobita, wręcz zmasakrowana. Przyjaciel przybliżył się do niej. Zaczął pytać, co się stało. Kto jej to zrobił. Ona, ostatkiem sił wyszeptała słowa – Żałuję, że go poznałam. Film się skończył, a ja bez zastanowienia rzuciłem pytaniem w stronę kolegi.
- Co tam się stało? - Tomek stanął w miejscu. Podszedł do mnie na odległość jednego kroku i z wielką złością wykrzyczał.
- Chłopie, to ty! To ty ją tak pobiłeś! Ona nie żyje!
Kto zabił? Odpowiedź znajdziecie w książce „Dream” Marcina Legawca.
http://legawiecmarcin.autorzy365.pl/ksiazka/4389/dream

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"…narkotyk zaczyna działać po pewnym czasie. Czas pomiędzy podaniem, a działaniem nazywa się Alzheimer.
- Dlaczego akurat tak?
- Bo to jedyny moment, w którym nic nie pamiętasz. Masz po prostu czarną dziurę, a w świecie rzeczywistym działasz, funkcjonujesz jak normalny człowiek. Później zaczyna się faza dream, czyli snu sterowanego przez innych ludzi – miałem wrażenie jakby opowiadał nam jakąś bajkę albo streszczenie dopiero co przeczytanej książki science fiction.
- Sterowany przez innych ludzi?
- Dokładnie. W tym stanie człowiek jest strasznie podatny na słowa stojących obok osób. Jest w stanie zrobić wszystko co usłyszy, wyskoczyć przez okno, napaść na bank, czy też zamordować…"
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 23 VI 2014 (ponad 4 lat temu)
0 0


"halucynacji wywołanej tajemniczym narkotykiem. Jak jednak w tej sytuacji dotrzeć do prawdy?
- Tomek, to wkraczamy do gry. Nie dajmy się zastraszyć, pokażmy, że popełnili błąd wciągając nas w tę sprawę – Dziku spojrzał na mnie z wiarą w oczach. Wstał i uderzył pięścią w stół.
- Masz rację! Pokażemy im na, co nas stać. – Atmosfera zdecydowanie się poprawiła. Już nie byliśmy tak przerażeni, jak na początku. Nie mieliśmy powodu, ani czasu na strach. Tu chodziło o nasze życie, naszą przyszłość. Musimy o to walczyć."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 23 VI 2014 (ponad 4 lat temu)
0 0


"- Dream to narkotyk, dzięki któremu zmusza się ludzi do rzeczy, jakich normalnie by nie zrobili. Gangi wykorzystują jego moc do własnych celów. Szprycują tym ludzi, aby kradli, gwałcili, zabijali, a zarazem nie byli świadomi swoich czynów. To bardzo mocny, nadzwyczajny narkotyk. Jedna kropla kosztuje od tysiąca złotych w górę, w zależności od mocy. Nie podaje się tego byle komu i dla zabawy, gdyż to bardzo drogi interes. Używa się go tylko i wyłącznie do określonego celu.
- Czyli podano nam to w określonym celu?
- Dokładnie. Nie wiemy dlaczego wam, ale wiemy w jakim celu. Mieliście zamordować dziewczynę, dokładnie Klaudię, jeśli się nie mylę?"
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 23 VI 2014 (ponad 4 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Rok wydania: 2014
ISBN: 9788379002191
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
23 VI 2014 (ponad 4 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają