Kup książkę [edytuj książkę]

Wodospad

Łzy Eureki zatopiły świat. Atlantyda zaczęła się wznosić, a wraz z nią jej złowrogi władca Atlas. Eureka jako jedyna może go powstrzymać, ale najpierw musi nauczyć się walczyć. Wraz z Cat, rodziną i Anderem, olśniewającym Tragarzem Ziarna, przebywa ocean, by odnaleźć Solona, tajemniczego zaginionego Tragarza Ziarna, który wie, jak pokonać Atlasa.

Wydostawszy się na ląd, Eureka pada ofiarą szyderstw wiedźm plotki, pozbawionych domu atlantydzkich czarodziejek, i ataku miejscowych, którzy próbują przeżyć pośród zniszczeń wywołanych przez jej łzy. I nie czuje się wcale gotowa na stawienie czoła Atlasowi i ocalenie świata, gdy Solon wyjawia, że słabością Andera jest miłość, a wszelkie uczucia, jakie żywi do niej chłopak, przyspieszają jego starzenie.

Próbując znaleźć sens w mrocznym świecie stworzonym przez jej smutek, Eureka trafia nad zaczarowaną sadzawkę. Jej zaskakujące odbicie ujawnia wstrząsającą tajemnicę – jeśli Eureka okaże się dość silna, może wykorzystać tę wiedzę, by pokonać Atlasa… chyba że jej złamane serce jest dokładnie tym, czego władca potrzebuje, by ożywić swoje wznoszące się królestwo…

W Wodospadzie Eureka ma szansę ocalić świat. Będzie jednak musiała oddać wszystko – nawet miłość.


Z serii Łza

0.5 Last Day of Love
1. Łza
2. Wodospad

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"- Miłości nie można powstrzymać, tak samo jak czasu - powiedział cicho Ander.
- Mówisz tak, jakby miłość i czas nie były połączone - stwierdziła Eureka. - Dla ciebie są tym samym.
- Niektórzy mierzą czas tym, w jaki sposób go wypełniają. Dzieciństwo to czas, szkoła średnia to czas. - Dotknął jej warg czubkiem palca. - Moim czasem zawsze byłaś ty."
Dodał: Sanai Dodano: 18 III 2015 (rok temu)
0 0


"- Wyliczenie łez było ostatnią pieśnią śpiewaną przed potopem. To metafora życia, śmierci albo...
- Miłości - uświadomiła sobie Eureka.
Solon przychylił głowę.
- Mów dalej.
Eureka nie wiedziała, skąd wziął się ten pomysł. Nie była specjalistką od miłości. Ale Wyliczenie łez przypomniało jej, jak czuła się, kiedy poznała Andera.
- Może pierwsza łza - powiedziała - która zdoła strzaskać skórę naszego świata, oznacza przyciąganie. Kiedy Cat podoba się jakiś gość, nigdy nie nazywa tego zadurzeniem. Mówi, że strzaskanie to o wiele lepsze określenie.
- Wiem, co ma na myśli - stwierdził Ander.
- Ale miłość od pierwszego wejrzenia do niczego nie prowadzi - dodała Eureka - jeśli drugie spojrzenie nie sięgnie głębiej.
- Czyli druga łza - powiedział Ander. - Ta, która wsącza się w podnóże...
Eureka pokiwała głową.
- To poznawanie drugiej osoby. Jej obaw, marzeń i namiętności. Jej wad. - Pomyślała o słowach taty, które wypowiedział wcześniej tego dnia. - To dotykanie bez strachu samego sedna drugiej osoby. Kolejne tysiące kilometrów w podróży, którą jest zakochanie. - Przerwała. - Ale wciąż nie jest miłością, lecz fascynacją, aż...
- Trzecia łza - powiedział Solon.
- Trzecia łza dociera do Świata Snu - stwierdził Ander. - I budzi go. - Zarumienił się. - W jaki sposób przypomina miłość?
- Wzajemność - wyjaśniła Eureka. - Kiedy ktoś, kogo kochasz, odpowiada miłością. Kiedy związki stają się nierozerwalne. Wtedy nie ma już odwrotu."
Dodał: Sanai Dodano: 17 III 2015 (rok temu)
0 0


"- Istnieje różnica między mocą a niebezpieczeństwem. Twoje uczucia są potężniejsze niż cokolwiek na świecie. Ale nie powinnaś się ich bać. Miłość jest większa niż strach."
Dodał: Sanai Dodano: 17 III 2015 (rok temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Galeria Książki
Rok wydania: 2015
ISBN: -
Ocena: 4.66
Liczba głosów: 6
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Sanai
11 VI 2014 (ponad 2 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają