Kup książkę [edytuj książkę]

Droga do zapomnienia

"Poruszająca autobiograficzna opowieść o mierzeniu się z wojenną traumą. Książka "Droga do zapomnienia", wydana po raz pierwszy w 1995 roku, doczekała się po osiemnastu latach świetnej filmowej adaptacji. Główne role zagrali Colin Firth i Nicole Kidman.

Eric Lomax przez wiele lat po zakończeniu wojny żył w samotności. Wycofany, zamknięty w sobie mężczyzna skrywał bolesną tajemnicę. W 1942 roku, gdy Japończycy zdobyli Singapur, trafił do obozu jenieckiego. Był torturowany i zmuszany do niewolniczej pracy. Wojenne wspomnienia nie dawały mu spokoju i odbierały szansę na szczęście. Jednak kiedy spotkał kobietę swojego życia, postanowił skonfrontować się z koszmarem z przeszłości i zawalczyć o siebie. Po wielu latach Eric odnajduje jednego ze swoich najbardziej okrutnych oprawców. Jak przebiegnie spotkanie - stanie się okazją do zemsty czy pojednania? "Droga do zapomnienia" - wielokrotnie nagradzana książka - to niezwykła opowieść o próbie wyzwolenia się spod wpływu tragicznych doświadczeń, a zarazem jedna z tych historii, które pozwalają lepiej zrozumieć XX wiek." - http://merlin.pl/Droga-do-zapomnienia_Eric-Lomax/browse/prod...


[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Znak
Rok wydania: 2014
ISBN: 978-83-240-2430-8
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Rybulka
15 IV 2014 (ponad 5 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają