Kup książkę [edytuj książkę]

Krakowski kredens

To miał być dzień jak co dzień. Janina Walasikowa, jak każdego ranka, wyszła na zakupy. Odwiedziła również aptekę, by zakupić potrzebne leki. Nic nie wskazywało na to, że zdarzy się coś nadzwyczajnego. Do czasu telefonu, który sprawił, że zamarła, a ziemia osunęła się jej spod nóg. Gorączkowo wybrała numer telefonu do jednej ze swych córek. Nie odbierała. „To dziwne” – pomyślała Maria, kiedy na wyświetlaczu swojego telefonu zobaczyła nieodebrane połączenia z domu rodziców.

A stała się rzecz nieoczekiwana… W związku z zasłabnięciem Stanisława, Janina Walasikowa czym prędzej wyruszyła do szpitala, pakując w pośpiechu kilka najpotrzebniejszych rzeczy. „Krakowski kredens” to historia rodziny Walasików. Rodziny z pozoru normalnej , cieszącej się poważaniem i dobrą opinią wśród krakowskiego społeczeństwa. Pod płaszczem tych pozorów kryją się jednak głęboko chowane tajemnice. Tajemnice, które ma każdy z członków rodziny Walasików. Powieść Mateusza W. Hrynickiego obnaża ludzie słabości, dobitnie akcentując drzemiącą w każdym, w mniejszym lub większym stopniu, pazerność. Co z tego wyniknie? Odpowiedzi dostarczy lektura „Krakowskiego kredensu”.
http://autorzy365.pl/ksiazka/3919/krakowski-kredens

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Ta mała burza wywołana przez Walasików była, w ocenie Stanisława, konieczna, by nikt nie dobrał się do dania głównego, jakim byłoby wyjawienie światu rzeczywistego powodu wyjazdu Michała z Krakowa i przez to ściągnięcie na ich rodzinę większych gromów. I choć wtenczas Stanisław myślał, że wyświadcza synowi wielką przysługę, Michał uwikłany w te kłamstwa, pragnął tylko, by kiedyś się skończyły. Był zupełnym przeciwieństwem swojego ojca, pełnym ideałów zwolennikiem prawdy. Z całego serca nienawidził tego krakowskiego kredensu kłamstw, fałszu, zakłamania, hipokryzji, bigoterii i obłudy. Świata, w którym przyszło mu żyć, i w którym żyło całe znane mu od dziecka środowisko. Toteż wyjeżdżając do Łodzi, obiecał sobie, że prędko do Krakowa nie wróci, choć perspektywa życia w robotniczym mieście wcale go do wyjazdu nie zachęcała."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 07 II 2014 (ponad 5 lat temu)
0 0


"Mikołaj żył swoim życiem bawiącego się młodzieńca. A Michał nawet nie wiedział, w której parafii Piotr rezydował. Wszyscy oni jednak patrzyli na Piotra zupełnie inaczej, niż by tego oczekiwał. Wszyscy doskonale grali swoje role, jak w prawdziwym teatrze. Jednak dużo bardziej poważnie, bo przecież grali swoje życie. Odgrywali siebie nawzajem według pożądanego wzorca, jednocześnie prawdziwych światu nie ujawniając. Zachowywali swe prawdziwe wnętrzetylko dla siebie, sprzedając na zewnątrz jedynie fałszywe maski. Czy jednak naprawdę pożądane, a jeśli tak, to przez kogo? Sami nie wiedzieli. Po prostu grali jak stary gramofon ze zdartą płytą Violetty Villas, stojący na ręcznie robionej koronkowej serwecie krakowskiego kredensu."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 07 II 2014 (ponad 5 lat temu)
0 0


"Sądząc po prawie całkowicie roztopionym na kredensie lodzie, ocenił, że Renata nie kontaktowała się ze światem żywych od jakichś dwóch godzin.
Starł z kredensu rozlewającą się wodę i postawił na nim trzęsącego się ze strachu kota. Otworzył lodówkę i wyjął z niej 8% śmietankę do kawy, bo mleka w lodówce nie było. Nakarmił nią kota i przygotował mu posłanie w kuchni pod kaloryferem. Postanowił podarować tego czarnuszka Joannie. Przecież sam nie będzie zajmował się kotem… W tym czasie Renata spała spokojnie. Jak nieżywa – pomyślał Tomasz."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 07 II 2014 (ponad 5 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2014
ISBN: 9788379001354
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
07 II 2014 (ponad 5 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają