Kup książkę [edytuj książkę]

Sopot 1940. Ścieżki miłości i szyfry wojny

Miłość czy fascynacja seksem i zauroczenie? Poważna próba uczuć, przed którą stają bohaterowie każe im zdać pierwszy trudny egzamin z dorosłego życia. Jeżeli lubisz powieści o miłości, która staje wobec poważnej próby, przeczytaj dalsze dzieje Marty i Maksa Mortonów, młodych małżonkowie rozdzielonych przez wybuch II wojny światowej. Los rzuca ich do różnych państw Europy, które w zależności od formy uwikłania w działania wojenne w różny sposób determinują życie przebywających na ich terytorium ludzi. Marta mieszka w Podkowie Leśnej pod Warszawą w okupowanej Polsce. Przez wiele miesięcy chce za wszelką cenę wydostać się za granicę, aby dostać się do męża, ale wydarzy się coś, co może wiele w jej planach zmienić. Maks w neutralnej Szwecji, współpracuje z wywiadem polskim, szwedzkim i amerykańskim i w czasie wykonywania jednej z misji zostaje poddany próbie, której sprostanie jest dla niego bardzo trudne. Jak wydarzenia potoczą się dalej?

W tle burzliwych uczuciowych przeżyć bohaterów poznajemy życie codzienne w okupowanej Polsce i jego różne aspekty. Kawiarnie na gruzach zbombardowanych warszawskich kamienic, handel na Karcelaku, szmugiel do Kraju Warty, powstawanie struktur podziemnego państwa oraz działania szpiegów z III Rzeszy. Poznamy ujawnione ostatnio z archiwów brytyjskiego MI5 i MI6 zakulisowe działania pięknej kobiety-szpiega pracującej dla nazistów oraz brawurowe działania agenta „Knopfa alias 594”, mającego dostęp do samego serca dowodzenia Wermachtu i przekazującego Polakom bezcenne informacje dotyczące planów kampanii wojennych III Rzeszy. Przeniesiemy się do Kiruny na dalekiej północy Europy, będziemy śledzić początki Bitwy o Anglię do tajnego centrum dekryptażu w Benchley Park i poznamy pierwsze doniesienia o tajnych budowach ogromnych nazistowskich fabryk broni w lasach Puszczy Bydgoskiej.
Wydany nakładem Wydawnictwa Psychoskok z Konina literacki debiut Zofii i Jana Puszkarow jest drugą częścią trzytomowej powieści, której akcja rozgrywa się w czasie II Wojny Światowej. Wartka akcja przenosi czytelnika do dobrze znanych z kart historii miejsc, oraz do tych mniej znanych, które często odgrywały istotną rolę w wydarzeniach, które wywarły wpływ na wszystkich żyjących wtedy ludzi. Osoby, którzy lubią lekturę sensacyjną nieco w stylu retro, na pewno się nie zawiodą.
http://autorzy365.pl/ksiazka/3920/sopot-1940-sciezki-milosci...

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Doszli do ulicy Akacjowej, gdzie Marta z Haneczką czekały na nich z obiadem w kuchni. Na stole stał dzbanek z kompotem z moreli uzbieranych w ogródku.
- Co słychać w Warszawie? – dopytywały się jedna przez drugą.
- Wiele się dzieje, a jeszcze więcej będzie się dziać. My też musimy się zorganizować, bo za chwilę nie będziemy mieli z czego żyć. Musimy zacząć zarabiać, ja muszę znaleźć jakąś pracę z dobrymi papierami. W Warszawie już zaczyna wracać życie… inne niż było, ale zaczyna wracać."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 06 II 2014 (ponad 5 lat temu)
0 0


"Był w Warszawie po raz pierwszy od ogłoszenia kapitulacji i zobaczył zniszczenia, jakich dokonały dywanowe naloty Luftwaffe w czasie walk o stolicę. Podobnie jak wielu innych Polaków poczuł z jednej strony ogromny żal i gorycz, a z drugiej niezłomną pewność, że walka nie ustała i że okupant musi zostać wcześniej czy później przepędzony z nie swoich ulic i zajętych domów. Wrócił do Podkowy w kombinowany sposób – trochę na piechotę, trochę na furmance i nawet na drezynie. Ucieszył się, kiedy na stacji kolejowej zobaczył z daleka kolorową sukienkę Alicji, która wyszła mu na spotkanie i z niepokojem wyczekiwała jego powrotu."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 06 II 2014 (ponad 5 lat temu)
0 0


"- Trochę cierpliwości. Biura paszportowe jeszcze nie pracują – zażartował, a za chwilę dodał poważnie – widziałem się z dwoma osobami. Dowiedziałem się, że trzej moi koledzy zginęli, dwóch zaginęło, a jeden nadal jest ciężko chory i walczy o życie. Powiedziałem im jednak o tobie i obiecali się dowiedzieć, co można zrobić. Ale musisz być cierpliwa. To potrwa. Do tego nie widomo, jak długo…"
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 06 II 2014 (ponad 5 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2014
ISBN: 9788379001620
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
06 II 2014 (ponad 5 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają