Kup książkę [edytuj książkę]

Morfirion

Somya, młoda nastolatka prowadzi normalne, spokojne życie w gronie najbliższych, aż do czasu… gdy na jej planetę przybywają Narranie. Potem zdarzenia toczą się błyskawicznie, a zupełnie spodziewanie, staje w ich centrum. Z dnia na dzień musi błyskawicznie wydorośleć i stawić czoła wrogim przybyszom. Tragiczne wydarzenia nie omijają także jej życia rodzinnego. Czy mimo przeciwności losu uda się jej wygrać z Narranami i ocalić od zagłady planetę, na której żyje? Czy zdoła odkryć rodzinne tajemnice i ochronić przyjaciół? Czy przetrwa krwawą olimpiadę? I co wspólnego może mieć ciemna energia z magią? Powieść Pawła Skrobanka pt. „Morfirion” to wciągająca lektura z gatunku science fiction i fantasy. Nie brak w niej zaskakujących zwrotów akcji, ciekawych przygód i techniki nie z tego świata. Kreacja wydarzeń oraz konstrukcja całego życia w innej galaktyce, wprowadza czytelnika w nieznane mu dotąd obszary funkcjonowania na obcej planecie. I choć pozoru życie to wygląda podobnie, jednak procesy technologiczne są zdecydowanie na bardziej zaawansowanym poziomie. Na Ultimusie lata się grawilotami, ubrania i jedzenie generuje w szafogeneratorze, a w przestrzeń wirtualną można przenieść się za pomocą holokabiny. Całym domem można sterować za pomocą centralnego komputera, a do pomocy posiada się domowe androidy. „Morfirion” to z pewnością wciągająca lektura dla wszystkich fanów science fiction i fantasy.
http://autorzy365.pl/ksiazka/3845/morfirion

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Wśród zgromadzonych zapadło milczenie, a Aren popatrzył z wdzięcznością na siostrę. Jak się teraz wszystko zmieniało… Nigdy nie sądził, nie dostrzegał w niej tego… Wyglądała teraz tak dostojnie. Zastanawiał się, jak duży udział w jej przemianie miały wspomnienia przekazywane z pokolenia na pokolenie, bezpośrednio do umysłu. Sam był zadziwiony, ile nie swoich wspomnień mógł odnaleźć, gdy tylko zaczął odzyskiwać moc, a raczej gdy tylko zaczął uświadamiać sobie jej obecność. Zdawało się, że tak jak Somya miała swoją perłę, tak ich rodzina miała coś, co pozwalało przekazywać wiedzę pomiędzy pokoleniami i co ciekawsze również z niej korzystać, co odkrył przypadkiem, gdy poprosił wczoraj Falak o trening – nagle jakby same włączyły się jakieś tajemne umiejętności walki wręcz. Mimo jej wyszkolenia, walka zakończyła się remisem. Żałował tylko, że rodzice nie zdążyli im powiedzieć, jak je przekazać dalej, ani jak z nich korzystać."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 13 I 2014 (ponad 5 lat temu)
0 0


"Rozpoczęła się kolejna potyczka. Somya starała się chronić wszystkich przed mocą generała, ale nie zawsze jej się udawało. Kiedy zginęło kilku z jej obrońców, wytworzyła coś w rodzaju magnesu na ciemną energię. Od tej pory tylko ona musiała się przed nią chronić, ale dzięki temu szybko pokonali żołnierzy. W ostatnim akcie desperacji, generał Sidan skierował całą swoją moc prosto w nią. Zdołała ją odbić, ale jej bariera rozpadła się… Osuwając się w ciemność, zastanawiała się, który to już raz w ostatnim czasie traci świadomość."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 13 I 2014 (ponad 5 lat temu)
0 0


"Myśląc o bezkresie spokojnego oceanu skąpanego w promieniach zachodzącej gwiazdy, zaczęła powoli i głęboko oddychać, sięgając po wewnętrzną harmonię. Znowu to się stało - poczuła jak napełnia ją ta sama energia, właściwie to zawsze ją napełniała, tylko jej nie dostrzegała. Miała jej teraz tak niewiele w porównaniu z areną olimpijską, że ledwie mogła ją zauważyć. Przypomniała sobie, że Namiestnik mówił coś o odebraniu jej mocy, więc to co czuła wewnątrz, musiało się odtworzyć od tamtego dnia."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 13 I 2014 (ponad 5 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2013
ISBN: 9788379001446
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
13 I 2014 (ponad 5 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają