Kup książkę [edytuj książkę]

Wicca – religia czarownic

„Wicca – religia czarownic dla tych, którzy chcą wiedzieć i zrobić pierwszy krok, by doświadczyć” to pozycja wyjątkowa, bo pierwsza na polskim rynku napisana o wicca przez polską wiccankę tradycyjną. Stworzona jako swoisty podręcznik, stanowi wspaniałe wprowadzenie do wierzeń oraz praktyk współczesnych czarownic, zarówno dla osób, które łakną jedynie teorii, jak i dla tych, którzy teorię pragną uzupełnić własną praktyką. Napisana przystępnie i z dużą dawką humoru, opatrzona została pięknymi zdjęciami, które tym bardziej ułatwiają czytelnikowi wejście w świat wiccańskiej magii i rytuałów.

"Książka, którą właśnie trzymasz w ręce, przeznaczona jest przede wszystkim dla tych, którzy chcą nabyć konkretną wiedzę na temat wicca, rozwiać nagromadzone wątpliwości oraz podjąć samodzielną praktykę, niekoniecznie rzucając się od razu w wir poszukiwania tradycyjnego kowenu wiccańskiego. Tym bardziej, że większość z nas nie ma jeszcze takiej możliwości. Nie oszukujmy się bowiem; wicca w polskich warunkach i na chwilę obecną wymaga nie rzadko nie tylko dobrych chęci i samozaparcia, ale również dosyć sporej dyspozycyjności czasowej oraz odpowiednich funduszy potrzebnych na częste podróże. Dlatego też lepiej poznać czarostwo odrobinę samemu, poczuć namiastkę tradycyjnej wicca, posmakować, upewnić się, że to jest właśnie to, nim podejmie się decyzję o pójściu na całość. Książka ta przeznaczona jest również dla tych, którzy pragną poznać obraz wicca z punktu widzenia osoby inicjowanej, osoby, której wiedza na temat życia i praktyk czarownic opiera się nie tyle na teoriach książkowych i wiadomościach zaczerpniętych z Internetu - często przypominających bardziej science fiction, niż tradycyjną wicca - ile na własnym doświadczeniu. " - fragment z książki
http://www.ebooki123.pl/wicca-religia-czarownic_p289

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"to religia inicjacyjna i misteryjna, prowadząca do głębszego poznania samego siebie, a także do bardziej świadomego kontaktu z siłami natury"
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 26 XI 2013 (ponad 5 lat temu)
+1 -1


"Teoretycznie więc, osoba nieinicjowana nie może posiąść ani tej wiedzy, ani nie ma możliwości dalszego szkolenia się w Rzemiośle pod okiem doświadczonych, a co najważniejsze, nie może mieć pewności, że bogowie, których czci, są faktycznie bogami wicca. Nie znaczy to jednak, że wicca nie można poznawać nie będąc inicjowanym, czy nawet praktykować elementów, o których wiedza jest ogólnie dostępna. Nie każda przecież czarownica musi stać się zaraz kapłanką wicca, a po co na siłę nadawać sobie imię, które z definicji nam się nie należy."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 26 XI 2013 (ponad 5 lat temu)
+1 -1


"Nie jesteśmy nieśmiertelni i (przeważnie) nie potrafimy latać na miotłach. Jak wyznawcy każdej innej religii popełniamy błędy, a ich skutki mogą być nawet bardziej dotkliwe, jako że świadomość własnej mocy i wiedza na temat możliwości jej wykorzystania, to również świadomość większego ryzyka w wypadku niepowodzenia czy nieodpowiedzialnego posługiwania się jej zasobami."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 26 XI 2013 (ponad 5 lat temu)
+1 -2

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2013
ISBN: 9788379001309
Ocena: 3.5
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
26 XI 2013 (ponad 5 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają