Kup książkę [edytuj książkę]

Wiedeńska gra

Hiszpania, rok 1913. Młoda szlachcianka Isabel przeżywa wielki dramat: nie tylko straciła rodziców, ale też na chwilę przed ślubem zostaje porzucona przez narzeczonego. Na szczęście pomocną dłoń wyciąga do niej ciotka, austriacka arystokratka blisko związana z cesarskim dworem Franciszka Józefa.

Podróży Isabel do Austrii towarzyszą dziwne i niepokojące zdarzenia, a w pozornie spokojnym Wiedniu coraz wyraźniej czuć narastające napięcie. W powietrzu wisi wojna, której starają się zapobiec prowadzący zakulisowe rozmowy dyplomaci, podczas gdy spotykająca się potajemnie orientalna sekta dąży do jej rozpętania za wszelką cenę.

Piękna Hiszpanka wbrew swoim zamiarom rozbudza namiętność kolejnych mężczyzn. Okazuje się, że żadna z osób, z którymi się styka, nie jest tym, za kogo się podaje. Stopniowo dziewczyna staje się elementem twardej męskiej gry, prowadzonej przez agencje wywiadowcze różnych krajów.

"Wiedeńska gra" to dynamiczna powieść szpiegowska w eleganckim klimacie schyłku Austro-Węgier, pełna namiętności i egzotyki, niespodziewanych zwrotów akcji oraz trudnych życiowych wyborów. Wartka, fantastyczna lektura.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"...pachniało Bożym Narodzeniem, a smakowało Wielkim Piątkiem."
Dodał: Miravelle Dodano: 18 I 2015 (ponad 3 lat temu)
0 0


"Nie rób w nocy niczego, czego mogłabyś żałować o poranku."
Dodał: Miravelle Dodano: 18 I 2015 (ponad 3 lat temu)
0 0


"Nie chcę zawodzenia płaczek na moim pogrzebie ani udawanego smutku! Nie chcę, żeby ludzie ubrali się na czarno! Nie chcę żałobnych śpiewów ani trąb anioła śmierci! Nie chcę wytartych frazesów ani pustych pochwał nad moim grobem, ani wieńców wysyłanych przez ludzi, których nie znałam! Nie chcę!(...) Chcę tylko, żeby ktoś zostawił kwiat na mojej trumnie i wrócił do domu z milionem wdzięcznych wspomnień!"
Dodał: Miravelle Dodano: 18 I 2015 (ponad 3 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: REBIS
Rok wydania: 2013
ISBN: 9788378184713
Ocena: 5
Liczba głosów: 3
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Betsy
04 XI 2013 (ponad 5 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają