Kup książkę [edytuj książkę]

Trębacz z Tembisy

"Trębacz z Tembisy" to opowieść o Nelsonie Mandeli, jednym z największych przywódców XX wieku, który za polityczne sukcesy zapłacił wysoką cenę w życiu osobistym. Drugim bohaterem książki jest Freddie Maake, twórca wuwuzeli - wydających głośny dźwięk trąbek, popularnych podczas mistrzostw świata w piłce nożnej w RPA. Maake to zwyczajny Afrykańczyk. Żyje nie polityką, lecz piłką nożną. Politycznych burz, strajków, zamieszek, debat i wstrząsających państwem rewolucji prawie nie zauważa - a w każdym razie niewiele z nich rozumie. W jaki sposób jego los splata się z losem legendarnego południowoafrykańskiego przywódcy, laureata pokojowej Nagrody Nobla?

Dziennikarstwo to także pasja. Za opisywanie historii autor, jeden z najwybitniejszych polskich i europejskich reporterów, również płaci wysoką cenę. A z nim jego bliscy. W dalszym ciągu uważa jednak, że warto iść za głosem wolnego człowieka, za głosem Mandeli.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 27 X 2013, 13:47:16 (ponad 6 lat temu)
0 0
Ten nietypowy reportaż z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających czytelników. Mieszanka politycznych rozgrywek, walka o wolność i miłość do piłki nożnej opisane w charakterystyczny dla Wojciecha Jagielskiego sposób to coś, co uprzyjemni jesienne wieczory. Mi się podobało. a wy musicie się o tym przekonać na własnej skrórze.
Oceniam książkę na: 6.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Znak
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-240-2776-7
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Rybulka
19 X 2013 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają