Kup książkę [edytuj książkę]

Fabryka wtórów

Wielki, ponury budynek w centrum miasta, ginący najwyższymi piętrami w szarej kotłowaninie chmur. Nikt z okolicznych mieszkańców nie wie, co się tam mieści i nikt tego wiedzieć nie chce. Ci, którzy próbowali wedrzeć się do wnętrza tej budowli znikają, by po jakimś czasie powrócić do życia zupełnie odmienieni. Instytut odpycha każdego, kto chciałby poznać choć cząstkę jego tajemnic, a kto zostanie wtajemniczonym, dla tego nie ma już drogi odwrotu. Co się wydarzyło setki lat temu w bezkresnych ostępach Syberii? Kim jest człowiek biegnący w czarnej pelerynie? Czy można przekazać swe życie komuś innemu?
Wedrzyj się do „Fabryki wtórów”. Może się czegoś dowiesz, lecz na pewno nigdy stamtąd nie wrócisz takim, jakim byłeś dotychczas.
„Fabryka wtórów” to powieść kryminalna z elementami thrillera i science-fiction, tradycyjnie dla serii z Komisarzem Wątrobą, okraszona dużą dawką humoru i kpiarskiego dowcipu. Komisarz swoim zwyczajem nie da za wygraną dopóki nie wniknie do samego dna tajemniczej budowli, by już nigdy stamtąd nie wrócić takim jakiego go znamy.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Na dworze mżawka, szyba płacze tysiącem malutkich łez, kruki siedzą rzędem na gzymsie i patrzą z ukosa na wielki plac przed instytutem. Wątroba trzyma w dłoni czarną pelerynę. Zakłada ją, wychodzi na korytarz; długo brzmiące echo pospiesznych kroków, szary zapach pasty do podłóg, mdłe światełko deszczowego dnia za oknami. Mija to wszystko, mija kilka lat swojego życia, zdecydowany zniknąć stąd, uciec, rozpocząć na nowo, zapomnieć o okropnościach, które widział. Choćby miał porzucić wszystko, co miał, czego dokonał. Wtedy usłyszał za plecami odgłos wielu kroków; wyjrzał zza załomu muru, weszli do jego pokoju. Ktoś go woła, słyszy swoje nazwisko, rzuca się do ucieczki. Miarowe, szybki tupot nóg uciekającego zadudnił w studni korytarza. Zmieszał się ze zwielokrotnionym echem goniących go kroków, szare plamy światełek co rusz depczą buty biegnących, zdyszanych postaciami. A to skurwiel z tego Franciszka! Nowak już wie. Ale Malik nie ma wyboru, musi pędzić o przejścia pod lwem, może uda się uciec.
Nie dopadli go na korytarzu – był za szybki. Adrenalina pompowała siłę w nogi, w płuca, prawie dotarł na miejsce. Ale są blisko. Jeżeli zacznie się szarpać z drzwiami, to go dopadną. Franciszek stoi pod wyjściem, majstruje coś przy zamku. Malik biegnie wprost na niego, nie podda się bez walki. Portier otwiera drzwi, w tym momencie usłyszał biegnących. Odwrócił się. Malik zarejestrował grymas zdziwienia, a zaraz potem metamorfozę twarzy w zdeterminowaną, wściekłą maskę. Zaraz mu pokaże."
Dodał: KomisarzWatroba Dodano: 12 IX 2013 (ponad 7 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 12 IX 2013, 14:28:34 (ponad 7 lat temu)
0 0
"Fabryka wtórów" to po prostu świetna książka. Dobrze pomyślana, porządnie skonstruowana, a w dodatku okraszona sporą dawką rubasznego humoru. Wyraziste postacie, znane już z poprzednich utworów Autora są w coraz lepszej formie. Soczysty język dodaje całości pikanterii - nie razi, ponieważ jest umiejętnie dawkowany - "podwórkowa akademia Stalowego" nie dość, że wygląda zupełnie prawdopodobnie, to jeszcze potrafi ubawić czytelnika do łez. A wszystko to jedynie premia, którą Tomasz Mróz dodaje nam do rozważań na zupełnie poważne tematy...

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/195106/fabryka-wtorow/opinia/...
Oceniam książkę na: 5.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: RW2010
Rok wydania: 2013
ISBN: 9788379490158
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: KomisarzWatroba
12 IX 2013 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają