Kup książkę [edytuj książkę]

Doktor sen

Kontynuacja bestsellerowego „Lśnienia”!

Pamiętacie małego chłopca obdarzonego niezwykłą mocą? Chłopca nękanego przez duchy? Chłopca uwięzionego w odludnym hotelu wraz z opętanym ojcem? Możecie już poznać jego dalsze losy!

Grupa staruszków nazywająca się Prawdziwym Węzłem przemierza autostrady Ameryki w poszukiwaniu pożywienia. Z pozoru są nieszkodliwi – emeryci odziani w poliester, nierozstający się ze swoimi samochodami turystycznymi. Jednak Dan Torrance już wie, a rezolutna dwunastolatka Abra Stone wkrótce się przekona, że Prawdziwy Węzeł to prawie nieśmiertelne istoty żywiące się substancją wytwarzaną przez poddane śmiertelnym torturom dzieci obdarzone tym samym darem, co Dan.
Nękany przez mieszkańców hotelu Panorama, w którym jako dziecko spędził jedną straszliwą zimę, Dan przez dziesięciolecia błąka się po Ameryce, usiłując zrzucić z siebie odziedziczone po ojcu brzemię beznadziei, alkoholizmu i przemocy. Ostatecznie odnajduje swoje miejsce w małym miasteczku w New Hampshire, we wspierającej go grupie Anonimowych Alkoholików i w domu opieki, gdzie zachowana z lat dzieciństwa resztka mocy pozwala mu nieść ulgę umierającym w ostatnich chwilach ich życia. Staje się znany jako „Doktor Sen”.

Kiedy Dan poznaje efemeryczną Abrę Stone, jej nadzwyczajny dar budzi drzemiące w nim demony i każe mu stanąć do boju o jej duszę i przetrwanie. To epicka batalia między dobrem i złem, krwawa, pełna rozmachu opowieść, która zachwyci miliony miłośników „Lśnienia” i zadowoli każdego, kto dopiero teraz wkracza w świat tej już klasycznej pozycji w dorobku Kinga.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Ale kiedy człowiek upada nisko, niektórzy nie mogą się oprzeć pokusie, by wdepnąć go w ziemie i przydusić butem, zamiast pomóc mu się podnieść. To podłe, lecz taka w dużej mierze jest ludzka natura."
Dodał: Cruciatus Dodano: 11 XI 2013 (ponad 7 lat temu)
+3 0


"Wszyscy umrzemy. Świat to tylko hospicjum ze świeżym powietrzem"
Dodał: Cruciatus Dodano: 11 XI 2013 (ponad 7 lat temu)
+2 0


"Przychodzi taki dzień gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
Dodał: Cruciatus Dodano: 11 XI 2013 (ponad 7 lat temu)
+2 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 15 IX 2014, 13:00:48 (ponad 6 lat temu)
+1 0
Obawiałam się tej powieści, myśląc że będzie nieudaną kontynuacją. Tak naprawdę "Doktor Sen" nie jest taką typową kontynuacją, mamy tu, co prawda bohatera z "Lśnienia" i widma przeszłości, które go nękają, ale jest to zupełnie odrębna historia.

Powieść wciągnęła mnie od pierwszych stron, skupienie się na postaci Dana jego losów, jako dorosłego człowieka i koncepcja Prawdziwego Węzła bardzo mnie zainteresowały i czytanie było czystą przyjemnością. Jednak druga część książki jest trochę gorsza, ponieważ większość jest do przewidzenia a zmagania Abry i Dana z Węzłem przypominają troszkę horror klasy B, a niektóre fragmenty strasznie mnie nużyły,

Niemniej jednak powieść i tak mi się podobała. Polecam przede wszystkim fanom Kinga, myślę, że się nie zawiodą.
Oceniam książkę na: 4.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2013
ISBN: 9788378396185
Ocena: 4.89
Liczba głosów: 19
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: adam35653
12 VIII 2013 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają